Maciej Zień jako projektant płytek

Maciej Zień jako projektant płytek. Jakie trendy wykorzystuje?

Rok 2019 to niewątpliwie rozwój kolekcji płytek wielkoformatowych. Takowe kolekcje promuje przede wszystkim marka Tubądzin. To tutaj Maciej Zień jako projektant płytek, wzbogaca swoje modne portfolio. Czy jego kolekcje są dla Ciebie?

Maciej Zień jako projektant płytek

Twórca znany na modowych rynkach, nie tylko Polski, ale i świata, zdecydował się na współpracę z marką Tubądzin, która owocuje coraz ciekawszymi projektami. Swoją karierę zaczął w 2001 roku. Po drodze, od roku 2010, zaczął być kojarzony z projektowaniem wnętrz. To przybliżyło go do pójścia o krok dalej, w stronę płytek, jakie z powodzeniem wykorzystuje się tak w przestronnych salonach, jak i w wysmakowanych łazienkach.

Pojęcia z jakimi warto łączyć styl Macieja Zienia to przede wszystkim jakość, perfekcjonizm, nowoczesność inspirowana tradycją, ale i sztuką. Często mówi się, że tworzy klasyczne piękno.

Zień dla Tubądzin

Zień jako projektant płytek dla marki Tubądzin poszedł w dwa kierunki. Po pierwsze postawił na inspirację miastami znanymi na całym świecie, jak Barcelona, Monako, czy Paryż. Drugi obszar projektowych zainteresowań to płytki inspirowane naturą, także większe formaty – kolekcje określono nazwą – Grand Beauty.

W ramach poszczególnych linii oferujemy w salonach JETA przede wszystkim płyty gresowe oraz listwy ścienne.

Wizualizacja z kolekcją Barcelona

Na grafice widoczna jest seria BARCELONA PALAZZO połączona z płytką imitującą marmur Pietrasanta. Oba produkty marki Tubądzin.

Klasyka kamienia naturalnego została przełamana charakterystycznym motywem kamienic w konwencji czarno-białej. Czerń została również użyta w dodatkach, drzwiach, bateriach, itp. Dzięki niewielkiemu elementowi łazienka nabrała niepowtarzalnego charakteru.
Płytki “kamienice” w cenie: 179 zł/mkw.
Projekt: Dawid Gębski, salon łazienek Komorniki

Galeria wizualizacji wnętrz z kolekcją Berlin

Życzeniem Klienta było dopasowanie wnętrz obu łazienek w domu do koncepcji całej aranżacji wnętrz w budynku. Dominuje szarość, beton i naturalne kolory drewna.

Tempelhof Stern – Obraz wykonany na 4 różnych płytkach – możliwe różnice odcieni w ramach jednego dekoru. Koszt 799,50 PLN za szt. Ponadto Tempelhof w cenie 1 159,90 PLN za mkw. Toaleta – Tegel Schwarz 5 w cenie 199zł/mkw oraz Tempelhof 1 w cenie 159,90zł/mkw.
Projekt: Paulina Pańczak, salon łazienek w Poznaniu, Komorniki.

previous arrow
next arrow
Slider
 

Surowy styl industrialny z przełamaniem

Właścicielka chciała, by surowy klimat industrialny przełamać czymś charakterystycznym. Spodobała jej się płytka Tempelhof Zienia bo jest tonalna. Tonalność oznacza, że każda ma inny wzór, lekko inny odcień, jest szorstka w dotyku. Dołożyliśmy ciemniejszą płytkę drewnopodobną i czarny “kwadracik”, który wygląda jak wypukły, a jest wklęsły.

Tubądzin Zień Berlin Tempelhof, Tegel Schwarz 5; drewno Nowa Gala Grey Oak GO13 a ceny odpowiednio:  161,50zł/mkw; 201,25zł/mkw; 131,19zł/mkw.
Projekt: Diana Kwiatkowska, salon łazienek w Warszawie, Marywilska

previous arrow
next arrow
Slider
 

Styl industrialny na poddaszu

Z wykorzystaniem płytek Berlin Tegel Schwarz 5 14,8×14,8 + Andante.
Cena gresów – 201 zł/mkw.
Projekt: Joanna Wierzbicka, salon łazienek Gostyń 

Odważna łazienka w czerni i szarości

Łazienka dla młodego małżeństwa z płytkami Macieja Zienia Berlin Tegel Schwarz 5 14,8×14,8 oraz Tacoma Silver. Cena kafelek – 201 zł/mkw. Projekt: Joanna Wierzbicka, salon łazienek Gostyń.

previous arrow
next arrow
Slider
 

Wizualizacja z kolekcją Londyn

Seria LONDON PICCADILLY. Klientce zależało na czystej biało-czarnej łazience. Życzeniem było nowoczesne, kontrastowe wnętrze. Płytki mimo tradycyjnej kolorystyki, czyli czerni i bieli, dzięki wysokiemu połyskowi i geometrycznym wypukłościom, nadają wnętrzu ultra-nowoczesności;
– płytki w cenie: 160-180 zł/mkw. 
Projekt: Dawid Gębski, salon łazienek Komorniki Poznań

previous arrow
next arrow
Slider
 

Wizualizacje z kolekcją Paryż

Celem aranżacji łazienki było stworzenie klasycznego wnętrza w obu łazienkach jednego właściciela. Duży ukłon w kierunku stylu angielskiego. Projekty: Diana Kwiatkowska, salon łazienek w Warszawie, Marywilska.

previous arrow
next arrow
Slider
 

Klasyka, delikatność i ciepło

Wybrałyśmy matowy “marmur” i ciepły odcień drewna. Charakteru dodały czarna armatura i ułożenie płytek fazowanych w niesymetrycznej kompozycji. Jest na ścianie z prysznicem i wanną wykonana z płytek w różnych wymiarach.

Tubądzin Zień Paryż Madeleine, Saint Lazare 2-5, Bolivar; drewno Cerrad Mattina Marrone i ceny odpowiednio:  171,69zł/mkw; 181,75zł/mkw; 162,74zł/mkw oraz 131,20zł/mkw.
Pierwsze 2 grafiki to projekt: Diana Kwiatkowska, salon łazienek w Warszawie, Marywilska.

Z tą samą kolekcją swoją wizualizacje przygotowała również Katarzyna
Szmytkowska (salon łazienek we Wrocławiu, ul. Brucknera). 2 kolejne grafiki to projekt opisany poniżej.

Łazienka na poddaszu, w której Klientka stawiała na klasykę. Najbardziej ujęła ją płytka marmuropodobna z serii Zienia, bo jest delikatna. Nie miała w sobie szarych dużych smug jak Pietrasanta z Tubądzina. Miało być ponadczasowo i z klasą. Wykorzystano ok. 35 mkw płytek 60×60 cm, kosztujących ca. 5700 zł

previous arrow
next arrow
Slider
 

Charakterystyczna łazienka

Właściciele wnętrza zainspirowali się boksem, który widzieli w salonie JETA przy Al. Solidarności w Poznaniu. Płytki Macieja Zienia Amber Vein 120×60 cm.
Projekt: Anna Pilch, salon łazienek Poznań Al. Solidarności.

previous arrow
next arrow
Slider
 

Kolekcja Tubądzin Amber Vein

Łazienka dla czteroosobowej rodziny w odcieniach miedzi i czerni/grafitu. Mimo, że pomieszczenie jest już samo w sobie przestronne Klientom zależało na spotęgowaniu tego wrażenia. W tym celu na ścianach (przy wannie i za szafką umywalkową) projektantka JETA umieściła duże lustra. Meble i płytki pomimo ciemnej tonacji odbijają światło dzięki połyskliwej powierzchni. Łazienka miała być elegancka, ale też nie nudna. Koszt
3669 zł dla łazienki 10 m2.

projekt: Zuzanna Dzwoniarska (salon łazienek w Poznaniu, Al. Solidarności)

previous arrow
next arrow
Slider
 

Dodaj komentarz