drewno i czerń w łazience

Drewno i czerń w łazience, czy to się sprawdza?

Już na etapie szukania czarnej baterii umywalkowej, czy systemu prysznicowego, albo wykończenia kabiny prysznicowej, zastanawiasz się, czy drewno i czerń to dobre połączenie? Opowiemy o tym dalej, zapraszamy!

Dosłownie drewno i czerń w łazience?

I tak, i nie. Przede wszystkim nowoczesna technologia pozwala przenosić kolory i wzory z naturalnych materiałów na produkty o wysokiej trwałości idealnie odwzorowujące przyrodę. Co więcej parki maszynowe producentów o międzynarodowej renomie, których bogatą ofertę znajdziesz w sieci sprzedaży JETA, pozwalają tworzyć od zera designerski asortyment do aranżacji wnętrza łazienki inspirowany i czernią, i np. drewnem.

Pisząc “czerń” mamy na myśli także najciemniejsze odcienie szarości, jak antracyt, czy grafitowe płytki ceramiczne przypominające marmur z jasnymi żyłkami minerałów.

Inspiracją do powstania artykułu były 2 projekty:

  1. Dawida Gębskiego z salonu łazienek w Komornikach w galerii TOP Meble.
  2. Aleksandry Maszkowskiej z salonu łazienek we Wrocławiu przy ul. Karmelkowej.

Jak rozjaśnić łazienkę?

Bez względu na to, jaką wariację, czy odwzorowanie wybierzesz, łazienka może wyjść ciemna. Gdy nie jest to Twoim wyborem, ale z drugiej strony uwielbiasz drewnopodobne wzornictwo oraz ciemne odcienie, podpowiadamy i pokazujemy, co zrobić, by pozornie ponura przestrzeń, stała się świeżą, nowoczesną i przestronną.

płytki drewnopodobne w łazience

Postaw na dodatkowe oświetlenie podobnie jak nasz projektant Dawid. Okno dachowe nie daje światła w nocy. Ledowe oczka w powieszanym suficie oraz oświetlenie linii przy dekoracyjnej jodełce na ścianie – to zabiegi pozwalające na uzyskanie oczekiwanego stopnia jasności. Z opcją regulacji zapalania sama decydujesz o nastroju, jaki chcesz stworzyć.

Zarówno projektantka z Wrocławia, jak i projektant z Komornik, zdecydowali się na drewnopodobne powierzchnie na ścianie oprócz pokrycia podłogi. Dawid przeniósł kompozycję desek ceramicznych ułożoną w jodełkę z podłogi na fragment ściany. Natomiast Aleksandra podkreśliła strefę umywalki oraz ozdobiła otoczenie kompaktu WC. W drugim przypadku układ drewnopodobnych płytek ceramicznych jest bardziej klasyczny – z lekkim przesunięciem względem siebie a’la układ cegieł. Warto zwrócić uwagę na dekoracyjny pionowy fragment przy misce WC, podkreślony złotymi listwami. Pasują one do złotych ram luster.

Wybierz białe meble i armaturę. Tak zdecydowała Aleksandra. Jasne meble łazienkowe oraz podstawowe elementy wyposażenia łazienki równoważą kolorystycznie wnętrze.

Nieoceniona rola lustra. Standardowo w łazience wisi jedno lustro w okolicy umywalki. Chcąc uzyskać ciekawy i nowoczesny efekt, lustra mogą znaleźć się w kilku innych miejscach w łazience. Zamiast jednego lustra można zawiesić dwa, nie tylko dlatego, że są w łazience dwie umywalki… Podobną rolę spełniają polerowane fronty oraz barwione ścianki walk-in i inne szklane przegrody. Analogicznie polerowane kafelki łazienkowe.

Projektant pracujący dla Klientów salonu łazienek w Jarocinie oraz salonu łazienek w Pleszewie – Mateusz Nurski przygotował łazienkę bardzo bliską omawianemu tematowi. Chcemy pokazać Ci ciekawy pomysł dzielenia pomieszczenia na 2 części z zastosowaniem zabiegów aranżacyjnych, o których wcześniej wspomnieliśmy.

.