salon kąpielowy

Jak zaaranżować salon kąpielowy? 2 propozycje od JETA

Salon kąpielowy to wyzwanie w projektowaniu wnętrz. Bardzo łatwo o przesadę na dużym metrażu, o brak praktycznego wykorzystania oraz o niefunkcjonalność dla członków rodziny. Co proponujemy dla dużych łazienek?

Może się wydawać, że to mała przestrzeń łazienkowa wymaga więcej pracy. Jednak przy tak dużym metrażu ważne jest przede wszystkim zaaranżowanie wolnej przestrzeni. Całość powinna być spójna, nie przytłaczać ale przede wszystkim stwarzać miejsce, w którym łatwo się zrelaksujemy i wypoczniemy po całym dniu.

Funkcjonalny salon kąpielowy

Zazwyczaj w salonach kąpielowych proponujemy kabiny typu walk-in. Dużo miejsca
pozwala na zamontowanie naprawdę długiego skrzydła szkła, które dobrze zabezpieczy otoczenie przed zachlapaniem. Przy czym jest estetyczne i optycznie nie zmniejsza przestrzeni.

Duży metraż warto zagospodarować w dwie umywalki, pozwalające na korzystanie z łazienki przez więcej osób w tym samym czasie, co ma znaczenie dla dużej rodziny. Umywalki nablatowe nawiązują formą do wolnostojącej wanny oraz nadają wnętrzu charakteru.

Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie zakamarków architektonicznych, jak widać na jednej z grafik – miejsce za ścianą powstałe podczas montażu wykorzystano na półeczki. W ten sposób opakowania i potrzebne akcesoria nie psują wystroju, jako całości – są schowane.

Salon kąpielowy a rozlokowanie stref  

Salon kąpielowy musi być podzielony na strefy, wówczas jest nie tylko ergonomiczny ale również spójny i przyjemny w użytkowaniu.

Proponujemy wolnostojącą wannę. Obecnie na runku jest bardzo bogaty wybór form, od ukłonu w stronę nowoczesności, jak widać na naszych wizualizacjach, po retro wanny stylizowane z kocimi łapami zamiast nóg. Chodzi o to, że wanna, jako istotny element, bez przeszkód mieszczących się w salonie łazienkowym, staje się jednocześnie spójną dekoracją w przestrzeni.

Mogłoby się wydawać, że lustro jest ważne w małej przestrzeni, gdzie przewidziane w odpowiednim miejscu, może optycznie powiększać metraż. Tymczasem lustro w salonie łazienkowym pozwala wypracować głębię tam, gdzie jej nie ma, lub otworzyć pomieszczenie, tam, gdzie warto to zrobić. Lustro jest ponadczasowym elementem wykończenia wnętrz.

Ważną rolę spełnia oświetlenie. Nie żałujemy punktów świetlnych w takich wnętrzach. Swoje miejsce muszą tutaj znaleźć: światło dzienne, robocze, nastrojowe i punktowe.

Inspirujące wizualizacje salonów kąpielowych

  • W kolorach drewna, bieli i antracytu

Kolekcje Tubądzin Royal Place + Tubądzin Elementary Graphite z kobiecą strefą wannową w delikatnych odcieniach bieli i drewna. Strefa prysznicowa – męska – z mocnym akcentem w kolorze antracytu.

previous arrow
next arrow
Slider
 
  • HIT 2018! Imitacja marmuru

Płytki będące imitacją marmuru Tubądzin Pietrasanta MAT, w wielkim formacie 2398×1198. Ponadto płytka Opoczno Classic Oak Brown 14,9 x 89, mająca jeden z ciekawszych odcieni dostępnych w wyborze płytek drewnopodobnych.

previous arrow
next arrow
Slider
 

Myślą przewodnią był minimalizm. Stąd brak otwartych półek wszystko jest zabudowane. Natomiast w części prysznicowej za wysuniętą do przodu ścianą powstały wspomniane wcześniej półki wnękowe na kosmetyki.

Planując swój salon kąpielowy nie rozpędzaj się. Przemyśl co jest Ci potrzebne, jak to rozlokować, by było Ci wygodnie. Wreszcie weź pod uwagę styl, który najbardziej Ci odpowiada.

Jeśli chcesz lepiej wyobrazić sobie swój projekt, zapraszamy do salonów Jeta po wizualizacje przygotowywane specjalnie dla Ciebie. Pamiętaj, że wspieramy Klientów także na etapie kompletowania zamówienia.

pomysł na temat, tekst i wizualizacja: Milena Aksamit (Salon łazienek Wrocław, al. Brucknera)

redakcja tekstu: Lena Murawska

.

Dodaj komentarz