zieleń w łazience, zyx, amazonia

Graj w zielone, bo zieleń w łazience to najmodniejszy trend sezonu

Zieleń w łazience jest odrobinę ekstrawagancka, ale przy okazji niezwykle wytworna. Jej tony uspokajają, a jednocześnie nadają wnętrzom zdecydowania i wyrazu. Jest barwą, która odnajduje się w wielu wnętrzach i łazienkowych stylizacjach…

Targi wnętrz i designu to obowiązkowa pozycja w kalendarzu dla wszystkich zainteresowanych łazienkowymi nowościami. We wrześniu 2019 gościła nas słoneczna Bolonia, a zaraz na początku października warszawskie targi Warsaw Home. Oba wydarzenia, choć różne, warte są odnotowania, a przede wszystkim zobaczenia. Oba przyniosły mnóstwo ciekawych inspiracji, którymi z przyjemnością mogę się teraz z Państwem dzielić.

Coraz bardziej widoczny trend – zieleń w łazience

Łazienka jest miejscem, w którym od wielu sezonów królują pewne gamy kolorów, czyli beże, biele, szarości. To zawsze i pod wieloma względami dobry wybór – neutralny, ponadczasowy. Na szczęście producenci płytek i wyposażenia łazienkowego co jakiś czas potrafią nas zaskoczyć, a tym samym zaspokoić gusta wszystkich tych, którym mainstream nie do końca pasuje. W tym sezonie tym zaskoczeniem jest z pewnością łazienka w eleganckim odcieniu głębokiej, butelkowej zieleni. Pokazywana była zarówno podczas bolońskich Cersaie, jak i rodzimych Warsaw Home. Ujęła mnie swoją odmiennością, ale przede wszystkim spokojem, upragnionym powrotem do źródeł – do natury.

Tylko zieleń

Podczas targów prezentowano łazienkowe aranżacje, w których zieleń pojawiała się na zasadzie total look. Nie mówię oczywiście o ceramice sanitarnej, chociaż coraz częściej spotkać można już łazienkowe meble z frontami w tym kolorze.

Niejednokrotnie jednak ściany w całości pokryte były zielonymi płytkami czy mozaiką. Towarzyszyły im dekoracje w kolorze złota (to jedno z moich ulubionych zestawień), miedzi czy płytek imitujących naturalne drewno. 

Zieleń – natura

Czy znane jest Państwu coraz popularniejsze sformułowanie biophilic design? To taki rodzaj projektowania, w którym główną rolę ogrywa umiłowanie dla natury, a także jej kojący wpływ na człowieka. Jednym z założeń tego nurtu jest wprowadzenie do wnętrz naturalnych materiałów, kolorów, tekstur oraz wzorów naśladujących przyrodę.

W tym kontekście warto zwrócić uwagę na płytki odwzorowujące kształty liści, kwiatów, czy wręcz klimat tropikalnej dżungli. To z pewnością kolejny must have, który warto wykorzystać w swojej łazience. Ułożony na większej części ściany zdynamizuje, a przede wszystkim zindywidualizuje łazienkowe wnętrze. Tego typu wzór świetnie wygląda na płytkach z kolekcji Amazonia marki ZYX dostępnych na wyłączność w salonach JETA.

Można sądzić, że butelkowa zieleń jest kolorem zbyt trudnym do ujarzmienia w przestrzeni łazienki. Nic bardziej mylnego. Osoby przekonane do jej wykorzystania z pewnością będą cieszyły się wnętrzem niebanalnym i pełnym naturalnej świeżości niezależnie od kolejnych mód czy trendów. Postawmy zatem na zielone.

Producenci grają w zielone

Salony łazienek JETA to międzynarodowa oferta pod jednym dachem. Łączymy np. wyróżniające się projekty hiszpańskiego ZYX (Gatsby) z propozycjami polskich trendseterów takich marek, jak Tubądzin, czy Paradyż. Poniżej mini galeria z najnowszymi zielonymi propozycjami.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie zielen-w-lazience-paradyz-1024x683.jpg

2 nowości: Od Ceramiki Paradyż kolekcja Urban Colours
oraz egzotyczna Modern Pearl z fabryki Tubądzin.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie zielen-w-lazience-terma-1024x683.jpg

Po lewej grzejnik od polskiego producenta Terma
oraz po prawej kolekcja Touch od Tubądzin w aranżacji z targów Warsaw Home 2019

Zobacz zielone portfolio JETA

tubądzin touch
projekt Tubądzin Touch
łazienka z liśćmi
.

Dodaj komentarz