płytki rektyfikowane

Co to są płytki rektyfikowane?

Płytki rektyfikowane, jak każdy element rzeczywistości, mają swoje wady i zalety. Przeczytaj kiedy warto je wykorzystać i jak je prawidłowo ułożyć.

Płytka łazienkowa z pieca

Dla kafla wielkoformatowego np. 60x60cm dopuszcza się nawet 3 mm różnicy w wymiarze. Jest to bardzo widoczne, gdy kładziesz płytki i nie udaje się uzyskać symetrycznych odstępów.

Płytki wypalane w piecu kalibrowane mają to do siebie, że ich brzegi są cieńsze, niż środek oraz narożniki są lekko zaokrąglone.

Te dwie cechy determinują szczegóły kompozycji płytek, jaką chcesz zastosować we wnętrzu. Jeśli jesteś osobą wrażliwą na detale, weź pod uwagę płytki rektyfikowane.

PŁYTKI REKTYFIKOWANE – CHARAKTERYSTYKA

Rektyfikacja – mechaniczny proces polegający na obcięciu lub zeszlifowaniu brzegów płytek. Dokładność cięcia sięga 0,2 mm, natomiast kąty są idealnie proste.

Jeśli usłyszałeś wcześniej to pojęcie, być może przy okazji dowiedziałeś się, że dla estetycznego efektu warto kłaść je bez fugi. Podejdź jednak do sprawy praktycznie. Jeśli nie zachowasz odstępu, będzie Ci trudno wymienić pojedynczą płytkę w razie jakiś uszkodzeń na ścianie. Ponadto bez względu na budynek, ściany będą pracować, przez to kafelki są narażone na pękanie. Zaleca się 1,5 mm odstęp.

Perfekcyjny kształt każdej płytki, którą znajdziesz w pudełku, pozwoli Ci położyć kafelki w mikro odstępach, bo zniwelowana zostaje granica dopuszczalnego błędu w wymiarze.

Uzyskasz nowoczesne i eleganckie wnętrze. Możesz sprawdzić, jak to wygląda. Mijając salon łazienek w Warszawie, chodząc po galerii handlowej na Marywilskiej, zajrzyj do środka. Zapytaj np. o kolekcje Paradyż, dowolna płytka z Motivo lub o duże płytki rektyfikowane 29,5 x 59,5 cm z Moonlight.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *