Baterie bidetowe w nowoczesnych aranżacjach łazienkowych

Baterie bidetowe są warte zastosowania w tej łazience, w której oczywiście znajduje się bidet, choć w artykule znajdziesz, poza wybranymi modelami baterii, funkcjonalną propozycję dla mniejszych pomieszczeń.

Baterie bidetowe różnią się od baterii umywalkowych ruchomym elementem na końcu wylewki. Dzięki niemu użytkownik decyduje o kierunku strumienia wody. Poza tym budowa obu baterii oraz ich działanie jest podobne.

Jak wybiera się baterie bidetowe?

Producenci baterii łazienkowych posiadają w ofercie baterie umywalkowe oraz baterie bidetowe w ramach tych samych serii stylistycznych i wykończeń. Oprócz tego wybierasz między ilością uchwytów – wygodniejsza w użytkowaniu jest opcja jednouchwytowa – łatwiej wyregulujesz temperaturę wody. Zorientuj się przychodząc do salonu lub czytając opis produktu, czy posiada perlator, wzmacniający siłę strumienia wody także przy delikatnym odkręceniu kranu.

O innych aspektach będzie decydowała sama aranżacja, kolorystyka, wybrany styl wnętrza. Według ogólnych zasad – mniej dekoracyjna bateria będzie łatwiejsza w utrzymaniu czystości.

Obecnie wybór asortymentu do bidetu jest prawie tak duży, jak kranów umywalkowych. Ciekawym rozwiązaniem jest bidetta (bidetka). To rodzaj małego prysznica, który możesz powiesić obok miski WC i używać jak podczas korzystania z bidetu z dedykowaną mu baterią.

Złota bateria bidetowa Omnires Y1220 GL

wizualizacja: Diana Danielczyk (salon łazienek w Warszawie)
wizualizacja: Wojciech Zatorski (salon łazienek JETA we Wrocławiu)

Kohlmann Experience

Bateria Alpina Deante chrom

Excellent Keria

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie bateria-bidetowa-excellent-1024x683.jpg

wizualizacja: Joanna Wierzbicka (Salon łazienek Gostyń)

Y system bidetowy podtynkowy, chrom

.