armatura łazienkowa

Armatura łazienkowa według najnowszych trendów

Armatura łazienkowa to szerokie spektrum osprzętu łazienkowego, bez którego żadna z funkcji pomieszczenia nie miałaby szans sie sprawdzić. Hitem ostatnich sezonów są deszczownice, ale to artykuł nie tylko o nich…

Podstawowym zadaniem armatury łazienkowej jest spełnianie swoich funkcji przez bardzo długi czas. Pod pojęciem armatury łazienkowej (sanitarnej) kryje się także kurek, zawór, czy uszczelka, jednak w świadomości Klientów jest są to przede wszystkim baterie łazienkowe.

Jak wybrać armaturę łazienkową?

Podstawowym aspektem są oczywiście wymiary a szczególnie ich proporcjonalność względem umywalki, wanny, kabiny prysznicowej. Zbyt duża rozbieżność będzie powodowała niewygodę przy korzystaniu z pomieszczenia lub śmieszność aranżacji.

Drugą, ale równie ważną cechą jest zużycie wody. Im więcej osób korzysta, w tym dzieci, tym szybsze zużycie używanych elementów. Staraj się wybierać sprawdzone marki i rozwiązania. Przyjrzyj się dobrze jakości wykonania wybieranych przedmiotów.

Dlaczego deszczownice są popularne?

Deszczownice to tarcze znacznie szersze od tradycyjnej słuchawki prysznicowej a pełniącej jej funkcje. Poza klasycznym ciśnieniem, znanym z dzieciństwa, deszczownica zaproponuje także odświeżającą mgiełkę, odprężający masaż wodny, łagodny strumień spłukujący, kaskadę, czy mżawkę. Ogrom wrażeń! Od kilku lat deszczownice znane są w Polsce z gotowych kabin łączących funkcję wanny i prysznica. Projektowane są w najróżniejszym stylu, kształcie, kolorze itd. Mocuje się je na suficie lub na ścianie, co zależy od budżetu, upodobań i możliwości montażowych.

Armatura łazienkowa – co jest hitem pierwszego półrocza 2018?

Absolutnym hitem sprzedaży są zestawy prysznicowe podwieszane termostatyczne i chromowane z deszczownicą. Kolejna topowa propozycje to stojące baterie umywalkowe jednouchwytowe i chromowane oraz podwieszane baterie nawannowe jednouchwytowe i chromowane. Trzecie miejsce na podium zajmują  podwieszane baterie umywalkowe jednouchwytowe i chromowane oraz zestawy prysznicowe podtynkowe termostatyczne i chromowane z deszczownicą. Warto wymienić najbardziej nowoczesne rozwiązanie, które znalazło się w rankingu, czyli panel prysznicowy naścienny ze stali nierdzewnej. Cały czas popularne są stojące baterie nawannowe jednouchwytowe i chromowane oraz zestawy prysznicowe podwieszane termostatyczne i chromowane bez deszczownicy.

Co pasuje do minimalistycznej łazienki?

Instalacje podtynkowe, także baterie umywalkowe, czy wannowe, prysznicowe tego typu to dobry pomysł, gdy cenisz minimalizm we wnętrzu. Z drugiej strony miej na uwadze fizyczne zmniejszenie przestrzeni i być może pewne kłopoty w przypadku małego budżetu lub bloku z wielkiej płyty.

Dodaj komentarz