Supercienka ceramika – wyjątkowe właściwości i niepowtarzalne wzornictwo

Łazienka wydaje się podatna jedynie na zmieniające się trendy wzornicze. Nic bardziej mylnego! To przestrzeń, w której dużo dzieje się także w sferze technologii. To sprawia, że codzienne użytkowanie tej przestrzeni, jest komfortowe. Miski WC, które znajdują się w ofercie znanych producentów, a w tym Duravit wyposażone są w systemy, dzięki którym ich czyszczenie nie sprawia dużych problemów!

Łazienka – miejsce ciągłej zmiany

Wielu nie zauważa pewnie subtelnych zmian zachodzących w rozwiązaniach łazienkowych ułatwiających nam codzienne funkcjonowanie. To, co widzimy, to przede wszystkim zmieniające się co jakiś czas kolory, wzory, kształty albo rozmiary. I chociaż rozwiązania oszczędzające wodę w armaturze albo bezkołnierzowe miski WC – jeden z nowszych, ale bardzo szybko zaadaptowanych trendów – to już standard każdej nowo powstającej łazienki, technologicznych rozwiązań wprowadzających do tej przestrzeni zaawansowane innowacje jest dużo więcej.

Warto wymienić chociaż kilka: urządzenia bezdotykowe, toalety myjące, rozwiązania typu smart pozwalające na sterowanie wyposażeniem z poziomu smartfona, czy higieniczne, samoczyszczące się powierzchnie. To oczywiście nie koniec – jedynie początek tej listy. Dziś trochę więcej o tym, co koniecznie powinno zostać na wspomnianej liście wymienione. Mowa o cienkościennej ceramice, która może w niezbyt spektakularny sposób, ale z pewnością zauważalny zmieniła oblicze współczesnych umywalek.

Cienkie ranty

Był rok 2013 kiedy to marka Laufen podczas targów ISH zaprezentowała swoje pierwsze modele wykonane z nowego, opatentowanego materiału SaphirKeramik®. Komuś, kto od lat przyglądał się łazienkowym wyrobom z ceramiki, łatwo było zauważyć różnicę. No i te niepowtarzalne kształty! Laufen pokazał wtedy ceramikę o ściankach grubości 4-5 mm i posiadającą łuki o promieniu 2-3 mm.

Okazało się, że wytwarza ją w tradycyjnym procesie produkcyjnym używając jedynie innych dodatków w samej masie. Podkreślano także oszczędniejsze zużycie surowców podczas produkcji, mniejszą wagę gotowych elementów, a także mniejszą eksploatację środowiska naturalnego. Co więcej, jak się okazało, nowy materiał Laufena cechuje się także większą odpornością na zginanie, co poszerza zakres jego stosowania. Pozwala także na produkcję modeli umywalek o długości nawet 120 cm.

W krainie wysublimowanych kształtów

Na odpowiedź rynku nie trzeba było długo czekać. Wprawdzie umywalki z cienkimi rantami są wciąż droższe od tych tworzonych klasyczną metodą, to jednak stopniowo zdobywają coraz większą popularność wśród odbiorców. Cienkie ranty dodają wyjątkowej lekkości, a właściwości materiału pozwalają na tworzenie coraz bardziej wysublimowanych kształtów. Dziś w zasadzie większość producentów ceramiki posiada własny opatentowany materiał umożliwiający mu produkcję cienkościennych umywalek – bo póki co, to właśnie przede wszystkim one wyrabiane są z tego typu ceramiki.

Duravit posiada materiał DuraCeram®, Villeroy&Boch – TitanCeram, Ideal Standard – Diamatec®, Ceramica Globo – Globothin®, Falper – Ceramilux. Każdy z producentów podkreśla wyjątkową wytrzymałość swojego rozwiązania, a także pozytywny wpływ na środowisko dzięki mniejszemu zużyciu surowców i energii podczas produkcji. Jeśli nie przekonują Państwa walory estetyczne tych modeli, może właśnie ten argument okaże się decydujący? Nie wiadomo, w którym momencie łazienka zrobi jeszcze bardziej zdecydowany krok w stronę zrównoważonego rozwoju i oszczędności ubożejących zasobów wody. W każdym razie prace nad tymi kwestiami już trwają.

Umywalka nablatowa — postaw swój wybór na nowoczesną ceramikę łazienkową!

Wiele osób urządzając przestrzeń, marzy o tym, aby we wnętrzu znajdowała się wysokiej jakości ceramika sanitarna. Jednym z ważniejszych elementów jest umywalka nablatowa. W ostatnim czasie można zauważyć, że producenci decydują się na kolorowe umywalki nablatowe. Prezentują się one stylowo i mają niepowtarzalny urok. Co więcej, kolorowa ceramika sprawia, że wnętrze łazienki ma swój wyjątkowy charakter. Umywalka nablatowa to nie tylko nowoczesna aranżacja wnętrza, ale również wysoki komfort korzystania z niej. Z tych dwóch względów coraz więcej osób decyduje się na jej wybór. Jakie korzyści płyną jeszcze z montażu takiej umywalki? Tę kwestię poruszymy poniżej!

Jak już wyżej wspomniano umywalka nablatowa to rozwiązanie, które niesie za sobą bardzo dużo atutów, nie tylko pod względem estetyki, ale również funkcjonalności. Co więcej, to wybór, który sprawdza się zarówno w dużej, jak i małej łazience. Jak sama nazwa wskazuje, umywalkę montuje się na blacie, co daje wolną przestrzeń pod blatem. Można tam ustawić kosz np. na bieliznę. W szczególności sprawdza się to w małych łazienkach. W większych łazienkach przestrzeń pod blatem zabudowuje się różnymi szafkami. Jeśli zależy nam na tym, aby w domu królowała nowoczesna łazienka — warto postawić swój wybór na umywalki nablatowe!

Kolorowa ceramika do łazienki! To jest to!

W większości łazienek dominują kolory stonowane. Jeśli już chcemy, aby we wnętrzu łazienki dominowały żywe kolory, decydujemy się wówczas na ceramikę. Może to być miska WC, umywalka, czy prysznic? Rynek daje nam w tej kwestii duże możliwości aranżacyjne! Jedno jest pewne, decydując się na nowoczesne rozwiązania, a w tym kolorową ceramikę — tworzymy wnętrze nietuzinkowe, wyjątkowe i pełne dobrego klimatu!

ZOBACZ WIĘCEJ

Zobacz wszystkie dostępne umywalki

Dodaj komentarz