Łazienka dla dwojga

Na fali powiększającego się metrażu naszych mieszkań i domów nierzadko decydujemy się na przystosowanie łazienki do jednoczesnych potrzeb dwóch osób. Czy łazienka dla dwojga jest rozwiązaniem, które ułatwi nam codzienną higienę? Jak wykorzystać przestrzeń na potrzeby pary?

Niesłabnący trend

Już od wielu lat w ofercie producentów wyposażenia łazienek pojawiają się sprzęty przeznaczone dla dwóch osób. To niewątpliwie znak, że zapotrzebowanie na tego typu elementy nie słabnie. Zdecydowana większość rozbudowanych kolekcji ceramiki ma w swoim składzie podwójną umywalkę. Podobnie każdy producent wanien ma opcję dla dwojga. Najwyraźniej niezmiennie odpowiada nam rozwiązanie dzielenia przestrzeni łazienkowej z bliską osobą, chociaż nie zawsze musi to być sytuacja romantyczna.

Razem, a jednak osobno

Kilka lat temu jedna z moich ulubionych projektantek – Patricia Urquiola – podjęła się współpracy z marką Axor. Jej efektem jest kolekcja składająca się nie tylko z armatury, ale również umywalek i wanien. Na potrzeby promocji serii Urquiola zaprezentowała także swój własny przestrzenny koncept łazienki dla dwojga. To przestrzeń, która podobnie jak inne tego typu miejsca, położona jest zaraz obok sypialni i która tworzy z nią wspólną strefę relaksu i wypoczynku. Koncepcja projektantki jest jednak o tyle innowacyjna, że mówi „nie” pomysłowi mycia się przy wspólnej umywalce czy w jednej wannie. Dlatego łazienka dla dwojga według jej pomysłu wyraźnie została podzielona na strefy „dla niej” i „dla niego”.

Każdą z nich wyróżnia odrobinę inna stylistyka. Patricia Urquiola twierdzi bowiem, że nawet w bardzo bliskiej relacji są sytuacje, które nie do końca chcemy dzielić z partnerem – takie, które wymagają intymności i zaznaczenia swojej odrębności. Pomysł ten jest akurat bliski mojemu patrzeniu na tę kwestię. Chyba najmocniejszym i najbardziej efektownym podkreśleniem tej myśli w koncepcie projektantki jest ustawienie dwóch takich samych wanien obok siebie. Takie rozwiązanie akcentuje bliskość relacji, a jednocześnie zapewnia każdej z osób niezbędną dozę intymności. Może mieć to także wymiar praktyczny, związany chociażby z temperaturą wody czy wykorzystanymi kosmetykami do kąpieli.

Jak urządzić łazienkę dla dwojga?

W przypadku łazienki dla dwojga warto zadać sobie pytanie, czy rzeczywiście rozwiązanie to może służyć nam przez kolejnych kilka lat? Czy obecność partnera nie zacznie być krępująca? Jeśli powierzchnia łazienki jest wystarczająco duża, możemy zacząć myśleć o łazience w wersji „double”. W ten sposób najczęściej aranżuje się strefę umywalki. Można ustawić obok siebie dwie bliźniacze szafki z umywalką i lustrem lub wykorzystać specjalnie zaprojektowane wersje podwójne.

Drugie rozwiązanie zajmie mniej miejsca, jednak trzeba się liczyć z tym, że sama wygodna umywalka dla dwojga będzie miała ok. 100 cm lub więcej. Na rynku znajdziemy też sporo modeli wanien, w których w miarę wygodnie można razem się wykąpać. Nie zawsze zajmą one bardzo dużo miejsca – jak np. wolnostojąca wanna Meisterstück Classic Duo Oval marki Kaldewei, czy asymetryczna Love Story II Ravak. W przypadku kabin prysznicowych najlepiej wybrać opcję z dwoma oddzielnymi zestawami prysznicowymi.

Dostępny na rynku asortyment z pewnością pomoże w stworzeniu komfortowej łazienki dla pary, której atuty docenimy najbardziej, spiesząc się rano do pracy. Koniecznie prześledźcie naszą galerię inspiracji.

Wanna w łazience - relaks dla Niej i dla Niego

Wanna w łazience dla pary? Wydaje się czymś naturalnym i romantycznym. Jeśli posiadamy dużą łazienkę, bez problemu możemy zdecydować się na wannę wolnostojącą z hydromasażem. Jej kształt oraz wymiary to już kwestia indywidualna. Wybór powinien być uzależniony od aranżacji i naszych wymagań.

Producenci oferują modele, dzięki którym aranżacja łazienki dla dwojga będzie możliwa bez skomplikowanych działań. Wybierając wannę, należy zwrócić uwagę na wymiary łazienki. Nie każda wanna będzie prezentować się estetycznie i elegancko w danym wnętrzu.

Łazienka dla dwojga musi być komfortowa i pełna swobody. Liczy się tutaj przestrzeń. Gdy mamy większą łazienkę - warto pokusić się o montaż zarówno wanny wolnostojącej, jak i kabiny prysznicowej. To jest podwójna wygoda! Istnieje możliwość zakupu armatury z tej samej serii - to sprawi, że w łazience zapanuje spójność i harmonia.

Do wspólnej łazienki dobrym rozwiązaniem są ścianki działowe. Pozwalają one być razem, a jednocześnie osobno. Można wydzielić dwie strefy - jedna z nich będzie przeznaczona do kąpieli, a druga do podstawowych czynności związanych z pielęgnacją ciała. Łazienka dla dwojga nie może istnieć bez umywalki. Bardzo korzystnym rozwiązaniem są tzw. podwójne umywalki. To elementy, które stworzą łazienkę elegancką i wyjątkową!

Aranżacja łazienki dla dwojga - na co zwrócić uwagę?

Współczesne życie młodych ludzi odbywa się w zwariowanym tempie. Dlatego idealnym rozwiązaniem, dzięki któremu mamy możliwość złapać oddech, zatrzymując się na chwilę, jest łazienka dla dwojga. To łazienka, która prezentuje się niezwykle elegancko i jest funkcjonalna! Mogą w niej przebywać dwie osoby jednocześnie. Wspólna kąpiel w wannie będzie z pewnością relaksująca i romantyczna!

Łazienka dla dwojga to nie tylko relaks i odprężenie. Takie rozwiązanie ma więcej zalet. Poranek, kiedy spieszymy się do pracy?

W takiej chwili jedna mała łazienka może doprowadzić do szału. Dlatego jeśli mamy taką możliwość, warto stworzyć wspólną łazienkę. Warto pamiętać o tym, aby jej wymiary były odpowiednie. W pierwszej kolejności powinniśmy wybrać wannę, prysznic, a następnie pozostałe elementy armatury sanitarnej! Bardzo praktyczna jest podwójna umywalka. To ona gwarantuje spokojne przygotowanie do pracy. Do umywalki niezbędne są baterie umywalkowe - można wybrać modele z tej samej linii.

Jak urządzić łazienkę z JETA dla dwojga?- Galeria inspiracji

Dodaj komentarz