Nowa aranżacja łazienki

Remont łazienki to nie lada wyzwanie, które zazwyczaj wiąże się z większymi komplikacjami, niż w przypadku remontu innych pomieszczeń. Podczas nowej aranżacji łazienki można poprawić nie tylko jej estetykę, ale także funkcjonalność. Bierzemy pod uwagę najnowsze trendy, modną kolorystykę i popularne rozwiązania podpatrzone w magazynach czy katalogach. Warto jednak pamiętać, że łazienkę urządzamy przede wszystkim dla siebie - to nam ma się podobać.

Plan remontu to podstawa

Marzenia o nowej łazience spędzają Ci sen z powiek? Pewnie już nie możesz się doczekać, kiedy weźmiesz relaksującą kąpiel w nowej przestrzeni? Zatrzymaj się na chwilę. Każde większe działanie należy zaplanować, żeby w trakcie remontu nie natrafić na przykre niespodzianki. Ważny jest projekt, żeby zaplanować docelowy wygląd pomieszczenia. Nie chodzi tylko o rozmieszczenie armatury, istotny jest także odpowiedni przebieg instalacji sanitarnych. Warto skorzystać z pomocy specjalisty, który ma wiedzę i doświadczenie. Salony łazienek Jeta oferują bezpłatny projekt łazienki podczas zakupu płytek oraz wyposażenia łazienek. Jest to dobre rozwiązanie zarówno dla kogoś, kto chce samodzielnie zająć się remontem, jak i dla osób, które zatrudnią w tym celu firmę. Czasem niezbędne jest przelanie swojej wizji na papier — dopiero wtedy można dobrze wytłumaczyć wykonawcy, czego oczekujemy i jaki ma być efekt.

Dobrze się przygotuj

Warto zakupić wszystkie potrzebne materiały jeszcze przed rozpoczęciem remontu. Pozwoli to na zaoszczędzenie czasu i zagwarantuje sprawny przebieg remontu. Jest to szczególnie ważne, jeśli ktoś posiada w domu tylko jedną łazienkę. Kolejnym powodem, dla którego warto wcześniej zakupić materiały, jest czas oczekiwania na niektóre produkty. Czasem bywa tak, że nie wszystko możemy otrzymać od ręki i powinniśmy odpowiednio wcześnie złożyć zamówienie.

Okazja na sprawdzenie instalacji

Po rozpoczęciu remontu i wyniesieniu wszystkich mebli oraz armatury sanitarnej warto przyjrzeć się szczegółowo instalacjom, ponieważ jest to najlepszy moment na wszelkie naprawy i wymiany. Upewnij się, czy wszystkie rury są możliwie najkrótsze i nie są złamane pod kątem 90°. Pomoże Ci to unikać łatwego zapychania.

Sposób na wilgoć

Łazienki charakteryzują się wysokim poziomem wilgoci, co może prowadzić do pojawienia się pleśni, grzyba lub pęknięć. Podczas remontu warto zapewnić sobie spokój na lata i wybierać odpowiednie płyty gipsowe lub gładź szpachlową. Montując płytki ścienne, należy mocować je przy użyciu najwyższej jakości zaprawy cementowej w celu zapewnienia ochrony przed wilgocią. Dobrym pomysłem jest także ogrzewanie podłogowe, dzięki któremu pomieszczenie będzie równomiernie ogrzane. Prawidłowo działająca wentylacja zapewnia prawidłowe odprowadzanie wilgoci..

Dobre oświetlenie

Dobrym pomysłem może okazać się warstwowe rozmieszczenie oświetlenia, które polega na umieszczeniu kilku źródeł światła o różnym natężeniu w kilku miejscach. Warto zastosować kinkiety ścienne i montowane na lustrach. Nie bez znaczenia jest barwa światła i moc zasilania. Należy tak zaplanować oświetlenie, żeby móc korzystać z różnych wariantów w zależności od aktualnej potrzeby.

Rozmiar płytek ma znaczenie

Nie ma uniwersalnego rozmiaru i kształtu płytek do każdej łazienki. To, co nam się podoba u kogoś, niekoniecznie będzie pasowało do naszego pomieszczenia. Warto dobrze zastanowić się przed wyborem płytek i pamiętać o doliczeniu szerokości fugi. Dobre przemyślenie i wybranie odpowiednich produktów gwarantuje satysfakcjonujący efekt. Podczas planowania, należy zwrócić uwagę również na planowane rozmieszczenie mebli, żeby nie zakryć ewentualnego wzoru. W małych łazienkach najlepiej prezentują się jasne kolory. Nie oznacza to, że pomieszczenie będzie nudne — czasem wystarczy wykorzystać dekory i dodatki, które je uatrakcyjnią. W dużej łazience można śmiało wykorzystać zasadę kontrastu lub wprowadzić wstawki z mozaiki, które będą gustowną dekoracją. Zachęcamy do wizyty w Salonach Łazienek Jeta, w których doradcy dokładają wszelkich starań, żeby spełnić oczekiwania klientów.

Satysfakcja gwarantowana

Remont łazienki wcale nie musi być stresujący. Jeśli zaplanujemy działania z odpowiednim wyprzedzeniem, wykonamy wstępny kosztorys, zakupimy wszystkie potrzebne sprzęty i urządzenia sanitarne, remont będzie przebiegał w spokojny sposób, a efekty będą satysfakcjonujące.

Dodaj komentarz

4 komentarze

Kat - 2023-05-19 11:41:59


Przepiękne aranżacje. Wykorzystam ♥️. Każdy klient teraz chciałby łazienki, która wygląda jak pokój kąpielowy. I ta glazura jest do tego idealna!

Kat - 2023-05-19 11:41:59


Przepiękne aranżacje. Wykorzystam ♥️. Każdy klient teraz chciałby łazienki, która wygląda jak pokój kąpielowy. I ta glazura jest do tego idealna!

Kat - 2023-05-19 11:41:57


Przepiękne aranżacje. Wykorzystam ♥️. Każdy klient teraz chciałby łazienki, która wygląda jak pokój kąpielowy. I ta glazura jest do tego idealna!

Kat - 2023-05-19 11:41:55


Przepiękne aranżacje. Wykorzystam ♥️. Każdy klient teraz chciałby łazienki, która wygląda jak pokój kąpielowy. I ta glazura jest do tego idealna!