Łazienki z drewnem

Przez : Marta - Kategorie : AKTUALNOŚCI

Drewno kojarzy się z naturalnością i spokojem, które bardzo chętnie wprowadzamy także do naszych wnętrz. Potwierdziły to łazienkowe aranżacje z ostatnich targów ISH. Drewno w łazience przywołuje wellnessowy klimat relaksu. Dlatego właśnie w przestrzeni kąpielowej otaczamy się nim coraz chętniej.

Niespełna miesiąc temu zakończyły się frankfurckie targi ISH. W tym roku wyjątkowo odbywały się online. Brakowało mi bezpośredniej możliwości obejrzenia nowości producentów z całego świata, nie sposób jednak nie docenić wysiłku poszczególnych marek w przekazywaniu wiedzy o swoich produktach i działaniach. Siłą rzeczy, bardzo dużo wątków odwoływało się do aktualnej sytuacji pandemicznej na świecie, a także zmian, jakie wprowadzają one w naszych domowych łazienkach. Pojawiło się sporo rozwiązań związanych z podnoszeniem higieny łazienkowych sprzętów oraz z nową funkcją tej przestrzeni, związaną z jej wymiarem wellnessowym.

Nowa kolekcja D-Neo od Duravit, projekt: Bertrand Lejoly

Aranżacja z płytkami z kolekcji Avonwood od Cersanit

Wellness dla wszystkich

Wspomniany wymiar relaksacyjny łazienki nie jest może czymś zupełnie nowym. Projektowane od lat tzw. salony łazienkowe bazują na mówieniu o tym wnętrzu jako o strefie wypoczynku czy prywatnego spa. Tyle, że najczęściej do jego aranżacji wymagają odpowiedniego metrażu niezbędnego do ustawienia wolnostojącej wanny, czy dużego prysznica. Dziś nie mamy czasu na takie rozróżnienia. W dobie pandemii, pojawiających się lockdownów, skupieniu w jednym miejscu życia rodzinnego i zawodowego, często jedynie łazienka pozostaje miejscem odosobnienia, wyciszenia, ukojenia nerwów. Bez znaczenia, czy jest to przestronny salon kąpielowy, czy też mała łazienka w M2.

Nowa kolekcja Axor One projektu Barber & Osgerby

Aranżacja z produktami włoskiej marki Ex.t

Więcej relaksu, więcej drewna

Właśnie dlatego tak ważna jest taka aranżacja łazienki, która przysłuży się osiągnięciu stanu wspomnianej relaksacji. Oczywiście najwięcej zależy tu od indywidualnych preferencji użytkowników. Jednak coraz więcej producentów i designerów prezentuje nam aranżacje z naturalnym drewnem. Widać to było także podczas minionych ISH. To drewno, razem z zielonymi roślinami kreuje w łazience nastrój sprzyjający odpoczynkowi. Głównie przez swoje odwołania do natury, ale również dzięki naturalnej funkcji ocieplania wnętrz, czy skojarzeń z ekologią.

Łazienkowa propozycja od Kaldewei

Szafki Moody marki Elita

Przez lata narosło przekonanie, że drewno nie jest materiałem szczególnie dobrze sprawdzającym się w łazience. Wystarczy jednak zastosowanie gatunków przeznaczonych do przestrzeni wilgotnych i odpowiednie ich zabezpieczenie, by w pełni cieszyć walorami drewna także tutaj. Na rynku dostępnych jest wiele umywalek czy wanien z drewna idealnie spełniających swoje funkcje. A dla tych z Państwa, którzy jednak wolą tradycyjne rozwiązania materiałowe w przestrzeni kąpielowej, polecam ceramiczne płytki drewnopodobne. Dziś ich wygląd niemalże idealnie oddaje piękno naturalnych oryginałów. A nam pozostaje zatem jedynie wypoczywać w sprzyjającym temu łazienkowym klimacie.

Dodaj komentarz