Łazienka w wersji soft

Przez : Marta - Kategorie : AKTUALNOŚCI

Jeśli jesteście trochę znudzeni loftową surowością łazienek, minimalistycznym sznytem ceramiki lub odwrotnie – intensywnością jej barw czy rozemocjonowanym glamour, mam dla Was coś specjalnego. To łazienka w wersji soft, proponująca nam zaokrąglone kształty wyposażenia, neutralne kolory, lekkie meble i matowe powierzchnie.

Wanna z nowej kolekcji White Tulip od Duravit, projekt Philippe Starck

Matowe wykończenia stalowych umywalek Terra od Alape

Oryginalne, miękkie formy – to wyznacznik serii akcesoriów łazienkowych Halo od Antoniolupi

Łazienka stała się kolejną przestrzenią domu, w której chcemy wypoczywać, a nie jedynie dbać o higienę. Tego typu sytuację w pewnym stopniu wymogła na nas pandemia – w momencie, gdy w naszych domach kumulowało się w jednym czasie i 24 godziny na dobę życie całej rodziny, dla wielu było to jedyne miejsce odosobnienia. Ale by odpoczywać w łazience, musimy mieć warunki sprzyjające relaksowi. Z jednej strony powinna ona oddawać charakter użytkowników i reszty domu, z drugiej – być przytulna i przyjazna, „miękka”. Jak zatem osiągnąć to wrażenie?

Neutralne kolory 

Soft-łazienka to przede wszystkim paleta barw natury. Dominują tu jasne beże, szarości i wszelakie odcienie bieli. Także takie, które sprawiają wrażenie lekko zużytych, poszarzałych. Kolorem, który może pogodzić beże i szarości jest coraz popularniejszy szampański. Przedstawionym barwom towarzyszą ciepłe kolory drewna oraz metali – najlepiej w odcieniach złota, różowego złota miedzi czy brązu. Pomyślelibyście, że te stawiane przez lata na marginesie odcienie, dziś przeżywać będą swój renesans? I to w jakim stylu!

Miękkie kształty umywalek Le Pietre od Globo

Kolekcja Multiplo od Cielo

Termostat i rączka prysznicowa Pulsify – nowość Hansgrohe

Mat, mat i jeszcze raz mat

Wszystko wskazuje na to, że moda na mat przyszła do nas prosto z branży motoryzacyjnej. Najpierw przejęli ją producenci mebli, którzy postawili na ultramatowe fronty mebli zamiast połysków czy nawet półmatów. Dobre przyjęcie tego trendu przez rynek sprawiło, że jego obecność w łazience stała się tylko kwestią czasu. Dziś matowe wykończenia armatury to jeden z bardziej gorących tematów. Ale nie tylko. Znajdziemy je także na powierzchniach płytek ceramicznych i mebli. Również producenci ceramiki łazienkowej chcąc podążać za tą tendencją wprowadzają na rynek umywalki czy miski WC pokryte warstwą matowego szkliwa. Matowe kolory odbijają światło w mniejszym stopniu, co pozwala bardziej wydobyć formę produktów. Powierzchnie tak wykończone są bardziej naturalne, subtelniejsze, przyjemne w dotyku. Dają wrażenie ciepła i przytulności i sprzyjają tak pożądanemu aktualnie łazienkowemu wellnessowi.

Umywalka z serii Rise marki KOS, projekt Studio Zaven

Satynowa powierzchnia płytki Atelier Casalgrande Padana

Miękkie linie

Kolejną istotną cechą łazienki w wersji soft, są delikatnie zaokrąglone linie wyposażenia. Najczęściej wpisane są one w owal, a jeżeli w kwadrat – to o zaokrąglonych wierzchołkach. W ten sposób umywalki i wanny nabierają delikatności i lekkości, wydają się bardziej przyjazne użytkownikom. Co ciekawe, miękkim liniom towarzyszą wyraźnie zarysowane krawędzie – tak jak, np. w przypadku cienkościennych umywalek czy delikatnych metalowych stelaży łazienkowych mebli z otwartymi półkami. Konstrukcja tych ostatnich sprawia, że mamy wrażenie jakby unosiły się w powietrzu. Kształty wyposażenia z jednej strony są wyraziste, z wyraźnie zaznaczonymi konturami, ale jednocześnie spokojne, miękkie i naturalne. Ten kontrast pozwala na odważne podkreślenie designu łazienkowych produktów.

Czy łatwo urządzić łazienkę w stylu soft? Jeśli właśnie te klimaty „grają” Wam w duszy, nie będziecie mieli problemu. Dostępna oferta rynkowa z pewnością w tym pomoże. Bazą do stworzenia tego typu aranżacji może stać się natomiast znany dobrze styl skandynawski czy japandi

Zdjęcie główne: Kolekcja Hole marki Rexa Design

Dodaj komentarz