Łazienka z odrobiną klasyki

Przez : Marta - Kategorie : AKTUALNOŚCI , WIZUALIZACJE ŁAZIENEK

Zdecydowana większość łazienkowych aranżacji prezentuje nam rozwiązania zdominowane przez proste formy, łagodne kolory i odpowiadające na potrzeby związane z szybkim tempem życia. Lubimy takie projekty, bo są ponadczasowe, uniwersalne, nowoczesne. Jednak ta stylistyka nie zawsze będzie odpowiadała każdemu z nas. Jedni wybiorą minimalistyczne japandii, inni dynamiczny maksymalizm. Jeszcze inni z przyjemnością powrócą do łazienkowej klasyki.

   Elementy retro w stylu klasycznym

Aranżując łazienkę w stylu klasycznym oczywiście powinniśmy sięgnąć po pewne elementy w klimatach retro. Dobra wiadomość jest jednak taka, że dziś tego typu projekty zakładają pewną dozę swobody związaną z łączeniem klasyki z innymi stylami, czy prostotę formy. Chyba najlepiej widać to na przykładach kształtów ceramiki sanitarnej, która wcale nie musi być bardzo retro. Podobnie decydując się na wolnostojącą wannę, nie jesteśmy zobligowani do wyboru tej na „lwich łapach”. Równie dobrze może to być nowoczesne rozwiązanie, do którego dobierzemy np. stylizowaną armaturę.


Wanna marki Excellent

Klasyka bardzo lubi naturalne materiały – głównie kamień, ale i drewno. I tu naprawdę nie trudno będzie nam o wybór wyjątkowych płytek imitujących np. cenny marmur. Dziś ten element wyposażenia do złudzenia przypomina swoje naturalne odpowiedniki, a wielość kolorów, formatów i niepowtarzalność wzorów, jedynie może napędzić naszą wyobraźnię. Równie dobrze sprawdzą się tu płytki imitujące stare, tradycyjne kafle z fazowanymi krawędziami. A dla bardziej odważnych, idealnym rozwiązaniem będzie tapeta przeznaczona do łazienki.

Dodatki w stylu klasycznym 


Jednak elementem, który w najwyższym stopniu odpowiada za klasyczny sznyt łazienki będą meble i detale, jak np. armatura, akcesoria łazienkowe, lampy czy tekstylia. Meble wsparte na stylizowanych nóżkach mogą mieć dekoracyjne fronty i uchwyty. Sprawdzą się tu także metalowe konsole pod umywalkę wykonane z cienkich rurek. Biżuteryjna oprawa lustra, złote, zdobione akcesoria łazienkowe i baterie, czy bogate w formie żyrandole idealnie dopełnią aranżacji w klasycznym stylu. Jeśli macie w łazience okno, pomyślcie o firankach lub żakardowych zasłonach – idealnie dopełnią całości. Styl klasyczny z pewnością nie oznacza aranżacyjnej nudy. Jest synonimem ponadczasowości i luksusu. Więc jeśli bliskie są Wam właśnie te klimaty, popatrzcie na propozycje w naszej galerii.  


Inspiracje 

Arte and Colour 

Calacatta and Suomi 

Dodaj komentarz