Różne oblicze kamienia

Przez : Marta - Kategorie : AKTUALNOŚCI , WIZUALIZACJE ŁAZIENEK

Kamienie szlachetne kojarzą się z doskonałością, luksusem i elegancją. Ten popularny materiał dziś stanowi wielką inspirację dla architektów i tych, którzy myślą o urządzaniu swojego domu. I nic nie wskazuje, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić.

Naturalne klimaty królują we wnętrzach już od wielu sezonów. Lubimy otaczać się materiałami naturalnymi lub tymi, które je imitują. Jest to zazwyczaj najbliższe naszej naturze, której jesteśmy częścią. Szlachetne kamienie - wśród nich właśnie marmur, drewno, imitacja cementu lub betonu, rattanowe elementy wyposażenia i dużo roślin – te elementy to dla wielu z nas kwintesencja domowego stylu.

Ponadczasowa moda

Oryginalne materiały typu kamień czy drewno mogą sprawiać kłopoty w utrzymaniu – szczególnie w takich przestrzeniach jak kuchnia lub łazienka. Dlatego z pomocą przychodzą tu rozwiązania w formie płytek ceramicznych czy spieków. Zapewnią nie tylko komfortowe użytkowanie, ale również wyjątkowe walory estetyczne. Ich wzory coraz częściej trudno jest odróżnić od naturalnych oryginałów.

Aranżacja wnętrza oparta na marmurowych powierzchniach to rozwiązanie, które zapewni ponadczasowy pomysł na stylowe wnętrze. Marmur doskonale zaprezentuje się w kuchni, salonie czy łazience. Dlatego właśnie wielu projektantów poleca go jako element aranżacji, która będzie cieszyć przez wiele lat. Podobnie wyglądać będzie przestrzeń zdominowana przez okładziny imitujące np. amazonit czy onyks. Do tego zachwyci niezwykle oryginalnym rysunkiem żyłowania.

GNB35 Lavish White + GNB36-Living-1 2

Lux Lavish White 

Megaformat i już!

W przypadku płytek imitujących kamień niezwykle istotną kwestią wpływającą silnie na ich wizualny odbiór jest także sama wielkość płytki. Dziś osiągają one formaty nawet 160x320 cm. Megaformat to dziś pozycja obowiązkowa dla każdego szanującego się gracza na rynku płytek ceramicznych. Patrząc na tego typu slaby nietrudno o wrażenie obcowania z naturalną płytą kamienną. Ich urok sprawia, że coraz częściej znajdują one zastosowanie nie tylko na ścianach, podłodze, elewacjach zewnętrznych czy kuchennych blatach, ale także np. na frontach mebli.

Lux Spider 

Zobacz inspirację naszych projektantów w których króluje marmur:

  1. Lavish and White by Misiak
  2. Spider and Tegel by Bauer
  3. Calacatta and Marquina by Pańczak

Dodaj komentarz