Design na topie: zieleń w łazience

Przez : Marta - Kategorie : AKTUALNOŚCI

Łazienka nabiera więcej barw. To trend, od którego trudno będzie nam szybko uciec. Z drugiej strony, wciąż ma pełnić funkcje przestrzeni sprzyjającej relaksowi. Dlaczego nie w kolorze? Dziś więcej o łagodzącej zmysły zieleni.

Ostatnio pisałam Państwu między innymi o wellnessowym wymiarze łazienki. O tym, że często jest dla nas jedynym miejscem relaksu i odosobnienia w domu. Dlatego to wnętrze powinno emanować spokojem sprzyjającym odpoczynkowi i wspieraniu naszego zdrowia poprzez kontakt z wodą. Elementami wpływającymi na kreowanie takiej przestrzeni nie muszą być wyłącznie jasne kolory i naturalne materiały, jak drewno czy kamień. Świetnie nadają się do tego celu także takie barwy, jak zieleń. Szczególnie ta w swojej bardziej seledynowej czy pastelowej odmianie.

Coraz więcej zieleni

Zieleń odgrywa coraz bardziej znaczącą rolę w architekturze wnętrz. Widać to doskonale także na przykładzie łazienki. W ofercie producentów płytek jest już naprawdę sporo kolekcji w różnych odcieniach zieleni. Do tego sporo atrakcyjnych dekorów inspirowanych naturalną roślinnością czy kwiatami. Ale to jedna strona zielonej łazienki. Coraz częściej bowiem pojawiają się tu elementy wyposażenia w tej barwie - wanny, umywalki, brodziki czy grzejniki. Uciekamy od wszechogarniającej bieli w kolory i zielony świetnie nadaje się do aranżowania przestrzeni łazienki.

Kolekcja wanien, mebli łazienkowych i luster Nostalgia marki Ex.t

Tapeta Botanica od Devon&Devon

Aranżacja Ferro z baterią umywalkową Savio

Wiele odcieni

Zieleń to tzw. kolor z palety barw neutralnych. To dlatego - podobnie jak w przypadku beżu czy szarości - uznać go można za barwę ponadczasową. Nie powinien szybko się nam znudzić, ani wyjść z mody.  Dostępnych odcieni tego koloru jest naprawdę sporo. Bez trudu znaleźć można zatem ten, najbardziej nam pasujący. Jakiś czas temu, najpopularniejsza we wnętrzach była wyrazista zieleń butelkowa. Dziś coraz częściej pojawiają się jej rozbielone odmiany, czasem żywa limonka lub seledyn pasujący do modnych pasteli.

Konglomerat kwarcowy Silestone od Cosentino

Zielony grzejnik Teso marki Antrax, projekt: Dante O. Benini & Luca Gonzo

Płytki Emerald marki Wow Design

Zieleń pomoże stworzyć nam idealną przestrzeń do odpoczynku w łazience. Świetnie wygląda połączona z drewnem, płytkami imitującymi kamień czy lastryko. Doskonale łączy się z bielą, ale stworzy równie udany duet z popularną obecnie czernią (szczególnie tą w armaturze). Podkreśli obecność złotych baterii i dodatków nadając łazience odrobinę wytworności. Niezależnie, czy zdecydujecie się na zieloną ścianę czy w całości zieloną strefę umywalki, możecie być pewni trafności wyboru. Zieleń jest dziś na topie!

To zdjęcie ma wiele lat, ale mozaika Perry od Sicis wciąż urzeka

System naściennych akcesoriów łazienkowych WallStoris od hansgrohe

Zdjęcie główne: Kolekcja My Tones Green od Tubądzin

Dodaj komentarz