Kolorowy maksymalizm i wellness

Przez : Marta - Kategorie : AKTUALNOŚCI

Łazienka to przestrzeń ciągłych zmian. Podobnie jak inne wnętrza podlega aktualnym modom – pojawiają się w niej nowe materiały, kolory i style. Co dziś kształtuje jej look? 

Czasy, w których łazienkę od reszty domu oddzielała szczelna granica drzwi do niej prowadzących mamy na szczęście za sobą. Wprawdzie drzwi musiały pozostać (głównie ze względów funkcjonalnych), ale wnętrze łazienkowe cieszy się taką samą uwagą swoich użytkowników jak inne części domu. I podlega tym samy wpływom aranżacyjnym. Dziś mamy dla Was kilka przykładów rozwiązań w dwóch aktualnie bardzo popularnych trendach: maksymalizmie i wellness.

W rytmie miasta

Miejsce, w którym żyjemy – tętniąca życie metropolia, klimatyczne miasteczko z wielowiekową tradycją, niewielki dom w cichej wsi -  zawsze miało wpływ na to, jak urządzamy wnętrza. Dziś do głosu coraz mocniej dochodzi wszystko to, co kojarzone jest z szybkim życiem w mieście. Projektuje się nie tylko rozwiązania, które mają ułatwić nam funkcjonowanie w tym obszarze. Powstają także wnętrza, które podkreślają zmienny, dynamiczny charakter naszej codzienności. Świetnie oddaje to maksymalizm. 

Oryginalna forma baterii i jej niestandardowe wykończenia – model Anello od Gessi

Swobodne zestawienia kolorów i stylów – kolekcja Manufatto Ornamenta

To styl, który lubi kontrasty, ciekawe wzory i desenie. Trudno tu o estetyczny spokój i wyciszenie. Pełno tu dynamicznych form, kolorów, które oddają charakter swoich użytkowników. Maksymalizm pozwala na swobodne zestawianie ze sobą wyposażenia z zupełnie różnych stylów. To tu jest idealne miejsce na zabawę i eksperymentowanie. W łazience tego typu idealne sprawdzą się złote wykończenia, niebanalne formy sprzętów i oryginalne okładziny ścienne – zarówno w formie płytek, jak i tapet. 

Maksymalizm to idealny sposób na wyrażenie siebie – umywalka z konsolą Vinyl od Olympia

Tapeta Neon marki Londonart. Projekt: Ferruccio Laviani

Cisza i wellness

Zupełnym przeciwieństwem energetycznego maksymalizmu jest wellness, które coraz mocniej zaznacza swą obecność w naszych łazienkach. W obliczu pandemii zrozumieliśmy, że łazienka dla wielu z nas może być tym jedynym miejscem relaksu i odosobnienia. I że to wnętrze po prostu musi emanować spokojem sprzyjającym odpoczynkowi i wspieraniu naszego dobrostanu poprzez kontakt z wodą. 

Delikatna aranżacja z płytkami Una White Pearl ze strukturą Manver od Cersanit

Wellnessowa łazienka od marki Neutra: meble Neos, umywalka Egg i wanna Convivum

W wellnessowych łazienkach idealnie sprawdzą się wszelkie odwołania do natury. Swoje miejsce znajdą tu kamień i drewno – w wersji naturalnej, bądź w formie płytek czy konglomeratów. W tej stylistyce aranżowane mogą być podłogi i ściany, ale równie dobrze sprawdzą się tu umywalki czy wanny z tego typu materiałów. Wybierając armaturę, warto decydować się na tę w wersji eko. Ale oprócz typowo łazienkowych sprzętów w tego typu aranżacji równie ważne są dodatki. To wnętrze ma być bowiem przytulne i sprzyjać relaksowi. Dlatego chętnie pojawiają się tu dywany, a także leżanki, fotele czy designerskie taborety. Estetyczny spokój zapewni wykorzystanie kolorów z tzw. palety ziemi i ograniczenie ilości elementów dekoracyjnych czy użytkowych (najlepiej schować je w szafkach). 

Który z popularnych stylów jest Wam bliższy?

Neoklasyczna forma i marmur – wanna Kalypso włoskiej marki Kreoo. Projekt: Enzo Berti

Zdjęcie główne: Wellness w łazience to przede wszystkim klimat sprzyjający odpoczynkowi – kolekcja Goldgreen marki Tubądzin

Dodaj komentarz