Ponad standardem – nietypowe rozwiązania do łazienki

Przez : Marta - Kategorie : AKTUALNOŚCI

Rączka prysznicowa do mycia psa, specjalna wylewka do hydroterapii nóg, albo zmieniająca wysokość toaleta – łazienka ma tyle twarzy, ile my mamy potrzeb. Wystarczy rozejrzeć się, by znaleźć rozwiązania najbardziej zgodne z naszymi wymaganiami. 

 

Dziś łazienka to miejsce wielu funkcji. Ta pierwsza i podstawowa oczywiście się nie zmienia. Łazienka przede wszystkim służy nam do czynności higieniczno-sanitarnych. Ostatnie lata sprawiły, że do tego wnętrza dodatkowo zawitało sporo trendów i teraz urządzamy się zgodnie z obowiązującymi stylami. O dwóch z nich, bardzo aktualnych: maksymalizmie i wellness, pisałam Państwu w jednym z ostatnich wpisów. Jednak łazienka jest również bardzo wyczulona na wszelkie nowinki technologiczne i coraz częściej zauważamy tu inteligentne rozwiązania z zakresu smart home. Możemy np. napełnić wannę gorącą wodą tuż przed naszym powrotem z pracy. Coraz więcej tu efektywnych nowości z zakresu higieny, chociażby bakteriobójczych powłok ceramiki czy samoczyszczących się szczotek w.c. To nie są wymysły rodem z filmów si-fi. Tego typu możliwości i produkty mogą być naszą codziennością. Producenci wyposażenia sanitarnego bardzo dbają o to, by łazienka była wnętrzem przyjaznym, bezpiecznym, relaksującym i nowoczesnym. I takie z pewnością coraz częściej są już nasze toalety.

 Nowe funkcje

Wydaje się jednak, że łazienkowa rzeczywistość idzie o krok dalej. Na rynku znaleźć bowiem możemy produkty, które chociaż nie są skierowane do szerokiego grona odbiorców, z pewnością mogą cieszyć się sporym zainteresowaniem. Kto bowiem nie próbował dość mozolnie umyć głowy w umywalce? Dzięki takim rozwiązaniom jak umywalkowa bateria Finoris hansgrohe z wyciąganą wylewką jest to już bezproblemowe. Innym ciekawym rozwiązaniem tego producenta jest specjalna rączka prysznicowa DogShower przeznaczona do mycia czworonożnych przyjaciół. Często psy nie przepadają za kąpielą. I tu z pomocą przychodzi opracowana wspólnie z weterynarzami i behawiorystami zwierzęcymi DogShower. Rączka oferuje różne rodzaje strumienia, a przede wszystkim ten, który pozwala na bardzo delikatne spłukanie sierści.

Prysznic dla psa, czyli DogShower od hansgrohe

Prysznic dla psa, czyli DogShower od hansgrohe.

Mamy różne potrzeby

Nasze różne potrzeby w zakresie korzystania z łazienki wynikają także np. z wieku. Tu idealnie sprawdzi się stelaż EcoPlus firmy Viega z płynną regulacją wysokości zawieszenia miski w.c. Dzięki niemu toaletę można ustawić wyżej lub niżej. Ale nasze zróżnicowane wymagania mogą dotyczyć także takich przyzwyczajeń, takich jak np. picie wody bezpośrednio z wylewki. Dornbracht proponuje obracaną do góry wylewkę w serii Personal Needs. Ta sama marka, która mocno stawia na propagowanie hydroterapii w zakresie utrzymania zdrowia, oferuje także specjalny prysznic Foot Bath do kąpieli nóg. Jego funkcjonowanie opiera się na filozofii metod Kneippa.

 Foot Bath marki Dornbracht przeznaczona jest do kąpieli nóg. Dwa fabrycznie zaprogramowane scenariusze z komfortowymi funkcjami wspierają stosowanie kąpieli kneippowskiej

Foot Bath marki Dornbracht przeznaczona jest do kąpieli nóg. Dwa fabrycznie zaprogramowane scenariusze z komfortowymi funkcjami wspierają stosowanie kąpieli kneippowskiej.

Obracasz wylewkę i picie „prosto z kranu” jest dużo bardziej wygodne – Personal Needs od Dornbracht

Obracasz wylewkę i picie „prosto z kranu” jest dużo bardziej wygodne – Personal Needs od Dornbracht.

Stelaż EcoPlus Viega umożliwia zmianę wysokości toalety

Stelaż EcoPlus Viega umożliwia zmianę wysokości toalety.

Wyświetlająca się na wylewce temperatura wody pozwala na szybkie i płynne dopasowanie jej do potrzeb osoby korzystającej z umywalki – Grohe Plus marki Grohe

Wyświetlająca się na wylewce temperatura wody pozwala na szybkie i płynne dopasowanie jej do potrzeb osoby korzystającej z umywalki – Grohe Plus marki Grohe.

Umycie włosów w umywalce nie jest już problemem dzięki baterii umywalkowej Finoris od hansgrohe

Umycie włosów w umywalce nie jest już problemem dzięki baterii umywalkowej Finoris od hansgrohe.

Łazienka ma służyć swoim użytkownikom. I nie powinniśmy w tym zakresie iść na kompromisy. Szczególnie dziś, gdy możemy korzystać z wielu bezpiecznych, funkcjonalnych i ekologicznych rozwiązań. Takie dziś Państwu przedstawiamy.

Lustro More to SeeLite od Villeroy&Boch umożliwia płynną regulację natężenia światła poprzez aplikację w smartfonie

Lustro More to SeeLite od Villeroy&Boch umożliwia płynną regulację natężenia światła poprzez aplikację w smartfonie.

Dodaj komentarz