Komfort i higiena w łazience - miski WC pomogą utrzymać czystość na co dzień

Łazienka to coraz częściej przestrzeń zaaranżowana z myślą o wypoczynku po długim, męczącym dniu. Energetyczny prysznic, długa relaksacyjna kąpiel, czy codzienne zabiegi pielęgnacyjne sprawiają, że pełni ona funkcję domowego SPA. Nie zapominajmy jednak, że to także pomieszczenie sanitarno-higieniczne. Ważny jest więc nie tylko ogólny charakter i wystrój wnętrza, ale także wybór sanitariatów. Do nich należy przede wszystkim zakup odpowiedniej miski WC. Nowoczesne modele pomagają utrzymać czystość w łazience, zapewniając komfort użytkowania i właściwą higienę.

Inspiracja: Cielo e Terra by Wyszyńska

Nowoczesne wzornictwo

Nowoczesne miski WC już na pierwszy rzut oka wyróżniają się eleganckim wzornictwem. Wiszące, dedykowane do montażu na specjalnym stelażu prezentują się niezwykle efektownie. Wyglądem nawiązują do innych elementów wyposażenia wnętrz, jak np. umywalek, czy bidetów z tej samej kolekcji ceramiki sanitarnej oferowanej przez danego producenta. Opływowe, organiczne kształty czy też mocno zgeometryzowane formy przyciągają wzrok, stając się ważnym elementem wystroju przestrzeni kąpielowej. Co więcej, poza tradycyjnymi białymi misami, na rynku odnajdziemy także modele w modnej czerni, które niezwykle efektownie prezentują się w domowych łazienkach. Tym jednak, co najbardziej wyróżnia nowoczesne modele misek WC nie jest sposób montażu ani oryginalna forma, czy kolorystyka. To szereg rozwiązań technologicznych ułatwiających zachowanie czystości w strefie WC oraz higieny intymnej.

Kolekcja Art Ceram File 2.00

Powłoki ochronne w miskach WC

Toaletę w czystości pozwalają utrzymać specjalne powłoki ułatwiające czyszczenie sanitariatów. Każdy producent oferuje własne opatentowane powłoki ochronne, które mają za zadanie wyeliminować osadzanie się zabrudzeń na powierzchniach ceramicznych. W zależności od producentów noszą one różne nazwy i często mają nieco inne właściwości. Zawsze jednak, dzięki specjalnej hybrydowej warstwie ochronnej, sprawiają że zabrudzenia i kamień spływają wraz z wodą do odpływu.

Dzięki nim miski WC nie wymagają codziennego sprzątania i pozostają dłużej higienicznie czyste. Dodatkowymi atutami mogą być odporność na działanie silnych środków chemicznych, czy właściwości bakteriobójcze. Warto wiedzieć, że powłoki te zazwyczaj trzeba opcjonalnie dokupić. Większe koszty jednak szybko się zwrócą w postaci niższych rachunków za wodę.

Najbardziej popularnym rozwiązaniem spotykanym w nowoczesnych miskach WC jest brak wewnętrznego kołnierza. Miski bezrantowe, choć na rynek weszły dopiero kilka lat temu, dziś są już stają się standardem i właściwie nie ma producenta ceramiki sanitarnej, który nie oferowałby tego typu rozwiązań. Nowa technologia i specjalna konstrukcja zmieniły podejście do higieny w łazience. Brak zakamarków pozwala bowiem łatwiej utrzymać WC w czystości i redukuje kamień. Znacznie ogranicza ryzyko osadzania się wewnątrz misy zanieczyszczeń, ale i bakterii oraz innych drobnoustrojów, dzięki czemu korzystanie z toalety jest bardziej higieniczne. To jednak nie wszystkie zalety tego typu misek. Dodatkowym atutem jest to, że muszle te zużywają znacznie mniej wody do spłukiwania, niż tradycyjne modele, co przekłada się nie niższe koszty.

MISKI POWIESZANE RIMLESS MARKI ROCA

Czystość doskonała – toalety myjące

Prawdziwą rewolucją na rynku, jeśli chodzi o urządzenia pomagające utrzymać higienę intymną, są toalety myjące. Łączą one w sobie tradycyjne funkcje WC i bidetu, dając jednak jeszcze coś „ekstra”. To komfort i wygoda w wersji smart. Toalety myjące posiadają bowiem wbudowane urządzanie do mycia i suszenia okolic intymnych, a sterowane są za pomocą specjalnego panelu oraz pilota lub opcjonalnie aplikacji na smartfona. To jednak nie wszystko.

W zależności od wybranego modelu, mogą być one wyposażone w szereg dodatkowych udogodnień, jak regulację strumienia i temperatury wody, specjalne programy dla kobiet i dzieci, autoczyszczenie, czy podgrzewanie deski sedesowej na czujnik ruchu. Dodatkowo każdy z użytkowników może zapisać własne preferencje i ustawiać je jednym wybranym przyciskiem.

Dodaj komentarz