Jak wybrać meble łazienkowe?

Meble łazienkowe nie są podstawowymi elementami wyposażenia łazienki. Pomieszczenie jako takie, mogłoby istnieć bez nich. Jednak jeśli dobrze je wybierzesz, zwiększasz funkcjonalność przestrzeni. Przygotowaliśmy kilka wskazówek na ten temat. 

Serie mebli łazienkowych 

Najczęściej kompletnego zestawu nie wstawia się do łazienki ze względu na różne możliwości powodowane metrażem, architektura i wyborem sprzętów takich, jak np. pralka automatyczna. Dzięki współczesnym możliwościom konkretne meble można dobierać do siebie, mieszając zestawy przewidziane przez projektantów tworzących kolekcje wybranych producentów.

Wiszące szafki łazienkowe 

Dzięki dodatkowym szafkom powiększa się przestrzeń do przechowywania. Często wybiera się rozwiązania przypominające dawne pawlacze, czyli lepiej w górze, niż na podłodze. łatwiej się wówczas poruszać i miejsce na podłodze nie jest zajęte. To idealne zamykane półki na ręczniki, zapasowe środki higieniczne np. papier toaletowy, czy chemię gospodarczą, by trzymać ją poza zasięgiem dzieci.

Szafki pod umywalkę 

Starsi Polacy są przyzwyczajeni do zabudowanych umywalek. Młodsi Klienci, urządzający swoje pierwsze mieszkania też nadal są zachowawczy i zamiast cokołu, wola mieć schowek pod umywalką. 

Szafki pod umywalkę 

Starsi Polacy są przyzwyczajeni do zabudowanych umywalek. Młodsi Klienci, urządzający swoje pierwsze mieszkania też nadal są zachowawczy i zamiast cokołu, wolą mieć schowek pod umywalką. Większość z nas nie ma tyle miejsca do dyspozycji w łazience, by pomieścić akcesoria, środki chemiczne itp. rzeczy, które trzyma się w łazience. Zwykle decydując się na umywalkę bez szafki – trzeba pomyśleć o dodatkowej szafce łazienkowej lub koszu do przechowywania chociażby zapasowych ręczników. Gro z nas ręczniki przechowuje w innych pomieszczeniach.

Lustra

Trudno wyobrazić sobie łazienkę bez lustra. Nawet osobna mała toaleta, która mieści sam komplet WC, nad maleńką umywalką ma małe lustro. ten szklany dodatek, pozwalający swobodnie się przeglądać pomaga dbać o wygląd lokatorów. Wydaje się jednak, że to właśnie lustro ma najwięcej możliwości do optycznego operowania poczuciem przestrzeni. Tworzy głębię, poszerza, odbija światło. Może być samodzielnym lustrem, elementem podświetlonym taśmami LED a także szafką wykorzystywaną tradycyjnie na kosmetyki i leki.

Jak wybrać meble łazienkowe?  

Znając funkcje poszczególnych elementów wyposażenia, miej na uwadze wymiary przestrzeni, jaką masz zagospodarować. Zastanów się, czy poprzestaniesz na podstawowym wyposażeniu, czy jednak weźmiesz coś dodatkowo.

Jeśli nie przewidujesz postawienia wanny, automatycznie zyskujesz miejsce na przestronny prysznic, albo dodatkowe meble łazienkowe.

Znasz funkcje łazienki i wymiary poszczególnych mebli. Przyszedł czas na zastanowienie się nad stylem, kolorem i wzorami frontów.

Czy masz już całość przed oczami? Nie? Przyjdź do jednego z naszych salonów, wspólnie spróbujemy znaleźć coś odpowiedniego.

Dodaj komentarz