Jak usunąć kamień i wyczyścić deszczownicę?

Przez : Marta - Kategorie : AKTUALNOŚCI , PORADNIK ŁAZIENKOWY

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Lubimy, gdy jest dokładnie posprzątane, wolne od smug i kamienia. Pewnie wiele osób zastanawia się jak skutecznie usunąć kamień i wyczyścić deszczownicę. W poniższym artykule podpowiemy, w jaki sposób zrobić to szybko i uzyskać najlepsze efekty.

Aquamarine Navy by Tomczyszyn

Czystość deszczownicy

Deszczownica to element wyposażenia łazienki, który jest szczególnie narażony na problem z osadzającym się kamieniem. Skutkiem jest nie tylko nieestetyczny wygląd, ale przede wszystkim niższa satysfakcja z użytkowania. Co jest przyczyną? Osadzający się kamień powoduje zmniejszony i nierówny wypływ wody z zabrudzonych dysz. Jeżeli problem długo nie zostanie rozwiązany, może dojść nawet do uszkodzenia baterii prysznicowej. Wobec tego utrzymanie nieskazitelnej czystości w tym miejscu jest konieczne.

Jak czyścić deszczownicę?

Przede wszystkim często. Minimum raz w tygodniu powinno się dokładnie wyczyścić wszystkie elementy armatury sanitarnej. Zaniedbane elementy, które długo nie były czyszczone, mogą już nigdy nie wrócić do pierwotnej formy, mimo ogromnych wysiłków. Ponadto kluczowy jest dobór środków czyszczących. Preparaty żrące, które mogłyby zarysować powierzchnie, nie powinny być stosowane. Należy używać specjalnych płynów, które są przeznaczone do konkretnych elementów wyposażenia łazienki. Ważne, żeby postępować zgodnie z instrukcją zamieszczoną na opakowaniu. 

Dobrym pomysłem mogą okazać się domowe środki do czyszczenia na bazie octu lub sody oczyszczonej. W tym przypadku warto jednak pamiętać o odpowiednich proporcjach, aby uzyskać pożądany efekt. Warto pamiętać o sprzątaniu łazienki w rękawiczkach ochronnych, aby nie narażać swojej skóry na podrażnienia. Łatwe czyszczenie deszczownicy może zapewnić także zakupienie jej od sprawdzonego producenta. Dobre i wytrzymałe materiały dłużej pozostają idealnie czyste i sprawne. 

Jak wyczyścić deszczownicę domowym sposobem?

Ocet jest doskonałym środkiem do usuwania kamienia z deszczownicy. Należy zmieszać ocet z wodą w równych proporcjach. Następnie nasączyć roztworem czystą szmatkę lub gąbkę i przyłożyć ją do deszczownicy. Jeżeli to możliwe, można także zanurzyć deszczownicę w przygotowanym roztworze octowym. Pozostawić na dłuższy czas, do osiągnięcia zamierzonego efektu i spłukać dokładnie wodą.

Tacoma Sand by Kryst

Czysta deszczownica bez kamienia

Tylko regularne czyszczenie deszczownicy zapewni utrzymanie jej w idealnym stanie i zapewni jej wydajność na długie lata. Nie można stosować ostrych gąbek, które mogą uszkodzić powierzchnię deszczownicy. Należy pamiętać o wcześniejszym sprawdzeniu preparatów do czyszczenia, w celu upewnienia się, że są bezpieczne dla konkretnego materiału. Jeśli masz wątpliwości co do sposobów czyszczenia deszczownicy i usuwania kamienia, zapytaj o poradę specjalistów w naszych Salonach Łazienek JETA.

Dodaj komentarz