Dlaczego warto mieć bidet w łazience?

Pomaga dbać o higienę intymną na co dzień. Stanowi przy tym niezastąpioną pomoc przy korzystaniu z toalety dla osób starszych, niepełnosprawnych oraz kobiet w ciąży. Bidet, bo o nim mowa, to element wyposażenia łazienki, którego zalet nie sposób przecenić.

Urządzając łazienkę często skupiamy się na podstawowych elementach jej wyposażenia. Wanna lub prysznic, toaleta, umywalka oraz dodatkowe szafki. Zapominamy przy tym, że to pomieszczenie o charakterze higieniczno-sanitarnym, które ma być nie tylko dobrze urządzone, ale przede wszystkim spełniać swoje podstawowe funkcje. Do nich należy higiena intymna, o którą należy dbać właściwie za każdym razem, gdy skorzystamy z toalety. Dlatego warto już na etapie planowania aranżacji przestrzeni łazienkowej pomyśleć o bidecie.

Do czego służy bidet?

Bidet to urządzenie sanitarne, które wyglądem przypomina toaletę. Dlatego najczęściej montuje się go w jej pobliżu. Podobny jest także sam sposób instalacji. Na rynku odnajdziemy modele stojące – montowane na podłodze oraz wiszące, których montaż wymaga dedykowanego stelażu (odnajdziemy go w ofercie salonów JETA i na jeta.pl). To jednak wszystkie podobieństwa.

Urządzenia te różnią się bowiem funkcjami, jakie pełnią. Bidet służy przede wszystkim czynnościom związanym z higieną intymną. Pozwala on na szybkie, niewymagające rozbierania się mycie po skorzystaniu z toalety, pomagając oszczędzić przy tym wodę i czas. To jednak nie wszystkie zastosowania tego sanitariatu.

O bidety z kolekcji MASSI pytaj w salonach stacjonarnych JETA

Dzięki zamontowanej specjalnej baterii oraz braku deski do siadania może on pełnić funkcje umywalki dla dzieci, czy też służyć do napełniania wodą wiader, czy innych pojemników niezbędnych przy sprzątaniu. Poza tym ułatwia kąpiel małych zwierząt, co szczególnie docenią ich właściciele. Bidet pomaga także w codziennej higienie osobom starszym, niepełnosprawnym, czy kobietom w ciąży. Korzystanie z niego jest proste i wygodne. Usiąść na bidecie można zarówno tyłem, podobnie jak na toalecie, jak i przodem – wtedy mamy pełen dostęp do baterii czy rączki prysznicowej, co w znaczący sposób ułatwia dostęp do wody.

Jak zamontować bidet?

Bidet to także urządzenie, które stosunkowo łatwo wkomponować w przestrzeń łazienki. To za sprawą faktu, iż najlepszym dla niego miejscem jest te tuż obok toalety. Powinno się jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości między dwoma sanitariami – ta zalecana przez projektantów wnętrz to 30 cm.

Nie należy też zapominać, że oba elementy wyposażenia powinny być zawieszone na tej samej wysokości, a przede wszystkim tworzyć spójną stylistycznie całość. Dlatego najlepiej wybrać bidet i WC z tej samej linii wzorniczej. Wtedy mamy gwarancję, że nasza łazienka będzie nie tylko funkcjonalna, ale też pięknie urządzona. Takie kolekcje odnajdziemy w ofercie renomowanych producentów wyposażenia łazienek, jak Excellent czy Massi.

Bogata oferta modeli bidetów

Sam wybór kształtu i koloru ceramiki sanitarnej uwarunkowany jest wystrojem całej łazienki. Na rynku odnajdziemy szereg wzorów misek w.c. i bidetów, które doskonale wpiszą się zarówno w nowoczesne stylizacje, jak i te klasyczne czy retro.

Asortyment jest bardzo szeroki i pozwala spersonalizować także tę strefę w łazience. W ofercie salonów łazienkowych JETA dostępne są misy wiszące o geometrycznych – kwadratowych czy prostokątnych kształtach (jak np. Quarda marki Excellent lub Tringo marki Massi), lekko zaokrąglone, z których korzystanie jest niezwykle wygodne (jak Bull czy Doto z oferty Excellent, czy Loca i Decos z oferty Massi), ale i o bardziej nietypowych, designerskich liniach (np. Ness od Excellent i Inglo od Massi).

Dzięki temu możemy dopasować kształt do wystroju pomieszczenia. Dostępne są w kolorze klasycznej dla przestrzeni łazienkowej bieli, ale też modnej czerni, czego najlepszym przykładem jest model Decos marki Massi.

Modele różnią się także sposobem wykończenia szkliwa – z połyskiem lub matowym. Wszystko to pozwala w pełni dopasować bidet do aranżacji wnętrza. Co więcej, atrakcyjnie prezentuje się także sama zabudowa stelażu bidetu, która tworzy jedną spójną stylistycznie całość z zabudową w.c. Wyłożona płytkami może wtapiać się w aranżację, bądź też znacząco się od niej odcinać, wyznaczając granicę strefy toalety. Nad nią można zorganizować praktyczne szafki, w których ukryjemy chemię do sprzątania czy zapasy, a przez to optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

Dodaj komentarz