Personalizacja w łazience? Oczywiście!

Może nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, ale przestrzeń łazienki możemy personalizować. I nie mówię tu wyłącznie o dodatkach i sposobie aranżacji. Dziś to sposób kreowania nie tylko oryginalnych form produktów łazienkowych zgodne z potrzebami indywidualnych użytkowników, ale także nowych funkcji zgodnych z ich preferencjami.

Stelaż EcoPlus firmy Viega z płynną regulacją wysokości zawieszenia miski WC. Pozwala na bezproblemowe korzystanie z toalety użytkownikom w różnym wieku i w różnej kondycji fizycznej

Punktem wyjścia przy projektowaniu nowych serii mebli marki Elita była modułowość. W kolekcji Look wszystkie elementy można ze sobą swobodnie łączyć i zestawiać.

Personalizację w obrębie łazienki oznacza przestrzeń jak najdokładniej dopasowaną do potrzeb swoich użytkowników i oddającą ich cechy, czy styl życia. Dlatego producenci bardzo dbają o to, by ich oferta miała wartość dodaną – oprócz regularnych linii proponują opcje, które pozwalają na indywidualne zgranie ich produktów z oczekiwaniami klientów. Chyba najszersza propozycja tego typu dotyczy armatury i tworzenia oryginalnych kolorów jej powierzchni. Nie jest to prosta sprawa, bo uzyskanie trwałego wybarwienia innego niż chrom jest procesem długotrwałym i kosztownym.

Wiele marek proponuje jednak takie rozwiązania. Powiedziałabym mocniej – większość producentów armatury dziś nie wyobraża sobie swojej oferty bez baterii w kolorze czarnym. Łatwiejszym od strony produkcyjnej, ale równie efektownym rozwiązaniem może być personalizacja baterii poprzez wybór zróżnicowanych uchwytów sterujących. Na przykład włoska marka Fantini oferuje armaturę Nice zaprojektowaną przez Matteo Thuna i Antonio Rodrigueza, która posiada wielobarwne szklane uchwyty. W zasadzie każdy z nich jest inny. Do palety zindywidualizowanych rozwiązań można dołożyć jeszcze szklane kabiny prysznicowe, na których wygrawerować można, chociażby podobiznę ulubionego aktora.

Grzejnik Serie T od Antrax zaprojektowany przez Matteo Thuna i Antonio Rodrigueza. W zależności od wykorzystanej liczby profili, grzejnik może zamienić się w poziomą półkę, moduł regału z drewnianymi półkami, czy funkcjonalny element z haczykami na ręczniki i szlafrok
Raintunes to stworzony przez Hansgrohe i sterowany za pomocą aplikacji system, w którym wybrać możemy scenariusz kąpieli pod prysznicem odpowiadający naszym aktualnym potrzebom – w tym rodzaj strumienia, kolor światła, zapach, czy dźwięk.

Dopasowany prysznic i toaleta

Kolejny wymiar personalizacji wiąże się bezpośrednio z wykorzystaniem technologii oraz przekonaniem o tym, że pomimo użytkowania danego urządzenia przez wiele osób każdy może korzystać z niego w preferowany sposób. Tak dzieje się np. w przypadku zaawansowanych rozwiązań prysznicowych. Potrafią one zapamiętywać wybrane ustawienia konkretnego użytkownika i przygotować kąpiel dokładnie taką, jakiej potrzebuje – z odpowiednim scenariuszem natrysku i gry świateł czy zapachu.

Podobnie działają coraz popularniejsze toalety myjące. One także potrafią zapamiętać preferowane przez użytkownika ustawienia np. temperatury wody czy rodzaju strumienia myjącego. Rozwiązaniem, które idealnie wpisuje się w realizację indywidualnych potrzeb użytkowników są stelaże podtynkowe do WC lub umywalek pozwalające na regulację wysokości zawieszenia tych urządzeń. Dzięki temu bezproblemowo skorzystać mogą z nich np. dzieci, jak i osoby dorosłe – także starsze czy niepełnosprawne.

Weź ze sobą szafkę modułową

Ta cecha wytwórczości człowieka jest dziś jedną z bardziej pożądanych w wielu aspektach. Pozwala tworzyć szybciej, taniej i – właśnie – zgodnie z potrzebami grup, dla których jest przeznaczona. W łazience modułowe meble proponowane są już od lat. Ich początki wiązały się głównie z mobilnymi kubikami, które dowolnie można było układać i przesuwać. Dziś to bardziej zaawansowane opcje, które pozwalają na zestawianie ze sobą szafek ze zróżnicowanych materiałów, wyposażonych w różne funkcje czy dobór do nich zindywidualizowanych opcji blatów. Personalizacja jest główną ideą ich powstania. Kolejną jest z pewnością możliwość skorzystania dzięki modułowości z tych samych mebli w przypadku zmiany miejsca zamieszkania. Pomyślcie o tym, bo jest to zgodne zarówno z filozofią zmniejszenia poziomu konsumpcji, jak i ideą less waste.

Personalizacja łazienki — jak to zrobić?

Personalizacja łazienki to taki sposób aranżacji, który zakłada pełne dostosowanie przestrzeni do indywidualnych potrzeb. To wybór, który nie kłóci się z funkcjonalnością ani estetką. To wnętrze ma być urządzone po prostu zgodnie z naszymi upodobaniami! Co jest ważne w personalizacji łazienki?

Podczas aranżacji łazienki z personalizacją ważne są gotowe meble, ale nie tylko. Poniżej omówimy kwestię związaną z akcesoriami łazienkowymi. One też są ważne!

Akcesoria łazienkowe — nie pomiń ich!

W przypadku mebli warto skupić się na takich, które mają wiele funkcji, a jak prezentuje się sprawa różnego rodzaju akcesoriów? Dobrze, aby akcesoria łazienkowe wykonane były z różnych materiałów, które będą nawiązaniem do naszej osobowości oraz historii.

Warto w personalizacji łazienki uwzględnić swoje pamiątki — po rodzicach czy od bliskiej osoby. To właśnie takie drobiazgi wpływają na to, że tworzymy własną przestrzeń z uwzględnieniem naszych potrzeb. W przypadku personalizacji łazienki ważne są własne przyzwyczajenia. To one gwarantują wysoki komfort korzystania z łazienki na co dzień.

Dodaj komentarz