Oryginalne płytki łazienkowe. Z czym połączyć, by nie przesadzić?

Lemon Stone to kolekcja firmy Tubądzin. Na jej przykładzie pokazujemy co warto zrobić, by płytki łazienkowe były zaletą a nie kiczem. Sprawdź opis wnętrz.

W ofercie są płytki łazienkowe ścienne w neutralnych kolorach. Dwa rodzaje mozaiki, w tym jeden z charakterystycznym zielonym elementem. Cztery dekory ścienne w tym jeden ze wzorem w wyjątkowym odcieniu zieleni. Szklane listwy z limonkowym paskiem. Szklany obraz składający się nawet z 7 elementów. Płytki gresowe w neutralnych kolorach – doskonałe jako tło aranżacji.

Nazwa kolekcji pochodzi od głównego dekoru – obrazu przedstawiającego kamienie pokryte limonkową zielenią. Płytki ścienne dostępne są w rozmiarze 29,8×74,8 cm, podłogowe 59,8×59,8 cm. Płytki ścienne dostępne są w wykończeniu matowym, jedynie płytka Stone ma również wersję w połysku. Wszystkie płytki są rektyfikowane, a płytki podłogowe dodatkowo mrozoodporne i posiadają trzecią lub czwartą klasę ścieralności.

lemon stone tubądzin, płytki łazienkowe

W projekcie wykorzystano:

  • Excellent – miska wisząca wc ESEDRA QUADRA,
  • Antado Meble – szfka podumywalkowa SUSANNE oraz umywalka CONTI,
  • Radaway – kabina FUENTA NEW,
  • Deante – baterie ANEMON, bateria WERBENA,
  • Koło – wanna MODO

Oryginalne płytki łazienkowe Tubądzin by JETA

Zadanie polegało na zaprojektowaniu funkcjonalnej łazienki o kształcie litery L. Wnękę zaraz za wejściem wykorzystaliśmy na kącik toaletowy – sedes oraz umywalkę kształtem przypominającą otoczak. By powiększyć lekko klaustrofobiczną część – zostały zaproponowane lustra na prostopadłych ścianach. Oba bez ram, zatopione w kafelkach bazowych, ale odgraniczone zielonym dekorem.

Nietuzinkową dekorację stanowią oryginalne białe klosze. Ze względu na układ pomieszczenia idealną ścianą na główny dekor okazała się wąska płaszczyzna między podłużną ścianą z oknem, a wspomnianą wnęką toaletową. Pod oknem bez przeszkód zmieściła się wanna. A przy jej drugim końcu zaaranżowana została minimalistyczna kabina prysznicowa.

lemon stone, tubądzin, oryginalne płytki łazienkowe

Jak oryginalne płytki łazienkowe wpłynęły na to wnętrze?

Różnorodność płytek w kolekcji daje nieograniczone możliwości aranżacyjne. Nie sposób stworzyć dwóch tych samych łazienek. Dekorów używano rozsądnie. Dekoracje liniowe zastosowano przy prostokątnych kształtach, czyli lustro i wanna. Sześciokątną mozaiką wypełniono jedynie płaszczyznę w podświetlonych wnękach, które mogą być dekoracją samą w sobie lub oryginalną półeczką na niezbędne w łazience drobiazgi i kosmetyki. 

Dodaj komentarz