Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze mebli do łazienki?

Przy wyborze mebli do łazienki istnieje kilka kluczowych aspektów, na które warto zwrócić uwagę, aby stworzyć funkcjonalną i estetyczną przestrzeń. Poniżej kilka wskazówek.

Wielkość i proporcje

Wybierając meble do łazienki, należy uwzględnić dostępną przestrzeń. Meble powinny być odpowiednich rozmiarów, aby nie przesadzać z ich wymiarami w stosunku do wielkości pomieszczenia.

Funkcjonalność

Meble do łazienki powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Wybieraj szafki, półki i inne elementy, które pomogą w przechowywaniu różnych przedmiotów, takich jak kosmetyki, ręczniki czy artykuły toaletowe.

Oristo - kolekcja Montebianco

Materiały i odporność na wilgoć

Wybieraj meble wykonane z materiałów odporowych na wilgoć, takich jak drewno pokryte odpowiednimi lakierami, tworzywa sztuczne lub metal. To zapobiegnie uszkodzeniom w wyniku kontaktu z wodą.

Styl i estetyka

Meble powinny pasować do wybranego stylu wnętrza, czy to nowoczesny, klasyczny, skandynawski czy minimalistyczny. Utrzymaj spójność stylistyczną, aby stworzyć harmonijną atmosferę.

Oristo - kolekcja Louis

Praktyczne rozwiązania, montaż i instalacja

Zwróć uwagę na meble z praktycznymi funkcjami, takimi jak szuflady z systemami organizacyjnymi, wyciągane półki czy zintegrowane gniazdka elektryczne. Upewnij się, że meble są łatwe do montażu lub instalacji. Może to zaoszczędzić czas i stres podczas aranżacji łazienki. W Salonach Łazienek JETA posiadamy wiele inspiracji na wyjątkowe łazienki dla naszych klientów - można się z nimi zapoznać tutaj.

Oświetlenie

Jeśli meble posiadają wbudowane oświetlenie, mogą one dodatkowo wpłynąć na funkcjonalność i atmosferę łazienki.

Oristo - kolekcja Neo

Łatwość czyszczenia i dopasowanie

Meble powinny być łatwe do utrzymania w czystości. Wybieraj powierzchnie, które można łatwo wycierać i czyścić. Upewnij się, że meble są kompatybilne z umywalką oraz toaletą, aby zapewnić płynny przepływ przestrzeni i swobodę korzystania z łazienki.

Jakość wykonania

Inwestycja w meble dobrej jakości może zapewnić trwałość i wytrzymałość na lata. Unikaj tanich materiałów i niedopracowanych detali. Określ swój budżet i staraj się znaleźć meble, które spełniają Twoje oczekiwania pod względem jakości i funkcjonalności, jednocześnie mieszcząc się w dostępnym zakresie cenowym. 

Pamiętaj, że wybór mebli do łazienki zależy od Twoich indywidualnych preferencji i potrzeb. Staraj się wyważyć funkcjonalność z estetyką, aby stworzyć wygodną i piękną przestrzeń łazienki. Tutaj przychodzą z pomocą nasi projektanci, którzy wykonają projekt łazienki gratis dla każdego klienta, który zdecyduje się na stworzenie nowej łazienki razem z Salonem Łazienek JETA.

Meble łazienkowe od polskiego producenta – ORiSTO w Salonach Łazienek JETA

ORiSTO to producent na rynku polskich mebli łazienkowych, który stosuje unikalne, potrójne zabezpieczenie przed wodą i wilgocią. Dzięki wysokim standardom i jakości wykonania, szafki łazienkowe ORiSTO posiadają 5 – letnią gwarancję. 

Zapraszamy do świata łazienkowych inspiracji – www.oristo.pl, a na zakupy do naszych Salonów Łazienek JETA lub do sklepu internetowego www.jeta.pl.

W Salonach Łazienek JETA kompleksowo zadbasz o wygląd swojej nowej łazienki. Oferujemy nie tylko płytki, armaturę sanitarną, wyposażenie i chemię budowlaną, ale także profesjonalną pomoc i doradztwo we wszystkich naszych lokalizacjach

Dodaj komentarz