Jasne jak słońce – nasze łazienkowe propozycje z kolorem żółtym

Kojarzy się z ciepłem, latem, wakacjami. Kolor żółty – bo o nim mowa – przywołuje same pozytywne emocje. Jak ta radosna, energetyczna barwa sprawdzi się w łazience?

Od lat panuje przekonanie, że łazienka powinna być miejscem sprzyjającym relaksowi w otoczeniu neutralnych, uspokajających barw. Lubię taką delikatną stylistykę tych wnętrz. Chociaż moje jak najbardziej pozytywne emocje budzą także coraz częściej pojawiające się w łazienkach intensywne barwy. Wnętrza kąpielowe mogą być odlotowe, kolorowe i coraz częściej są (pisaliśmy już na naszym blogu o łazienkach w kolorze zielonym i niebieskim). I to bez względu na to, jaką stylistykę dla nich wybierzemy.

Powrót do przeszłości

Lata temu miałam przyjemność zwiedzić Museum of Bathing Culture mieszczące się w siedzibie firmy Hansgrohe w Schiltach. To niezwykle ciekawa ekspozycja pokazująca historię kultury łazienkowej w Europie na przestrzeni co najmniej XIX i XX wieku. Niektóre eksponaty to naprawdę było coś! Prysznic-obręcz nakładany przez głowę na ramiona – zapobiegający zmoczeniu głowy. Albo kompaktowa zabudowa, w której pod konsolą z umywalką ukryto wysuwaną wannę. I jeszcze kolory – butelkowa zieleń, karminowa czerwień, pomarańcz, białe fugi przy barwnych płytkach… Powiem szczerze, że właśnie z taką już dość odległą przeszłością do tej pory kojarzył mi się kolor żółty w łazience. Nowe propozycje producentów pokazują, jak bardzo się myliłam.

Jak wykorzystać kolor żółty w łazience?

Najlepiej z umiarem. Ponieważ oprócz wspomnianych pozytywnych konotacji wiążących się z tym kolorem, żółty – obok czerwieni i czerni – najsilniej oddziałuje na nastrój człowieka. W nadmiarze może zacząć zwyczajnie irytować. Dlatego oprócz akcentów w postaci dekoracyjnej umywalki w kolorze żółtym, wanny w żółtej obudowie (zwróćcie uwagę na niesamowite nowości marki Novellini) czy płytek ułożonych w formie dekoru na ścianie, nie należy „zalewać” łazienki falą tej barwy. Kolor ten najlepiej zestawiać z neutralnymi odcieniami: szarością, bielą czy czernią. W ten sposób osiągniemy zrównoważony w swoim przekazie efekt końcowy, który ma szansę sprawdzić się przez dłuższy czas.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie umywalki-kolor-zolty-1024x683.jpg

Po lewej: Najnowsze kolory umywalek Albume marki antonio lupi. Projekt: Carlo Colombo.
Po prawej: Umywalka My.Bag zainspirowana dynamiką współczesnego życia. Przypomina walizkę i zgodnie z tym, co mówią jej twórcy, ma być podróżą przez innowacyjny, odważny design. Producent: Olympia, projekt: Gianluca Paludi.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie propozycje-lazienkowe-01-1024x683.jpg

Lime Wash to kolekcja mebli łazienkowych marki Azzura, w których elegancko połączono zgaszony odcień żółtego z szarością, bielą i drewnem.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie propozycje-lazienkowe-02-1024x683.jpg

Po lewej: Płytki z kolekcji Let it bee marki Imola. Doskonały sposób na zaaranżowanie strefy umywalki.
Po prawej: Nowa twarz dobrze znanej kolekcji Meta marki Dornbracht. Znajdziemy w niej kilka intensywnych kolorów wykończenia armatury. Także w kolorze żółtym. Projekt: sieger design

Sprawdźcie nasze łazienkowe propozycje w kolorze żółtym. W ofercie producentów znajdziecie zarówno płytki (np. w kolekcji Pastele Tubądzin), jak i umywalki, wanny, meble czy grzejniki. Słoneczna łazienka jest w zasięgu ręki!

Zdjęcie główne: Niezwykle energetyczna aranżacja z wanną Infinitive
w żółtej obudowie marki Novellini. Projekt: Simone Michele.

Dodaj komentarz