Jak zaaranżować prysznic z płaskim brodzikiem?

Prysznic to nie tylko synonim szybkiej, ekonomicznej kąpieli. Dziś to element prawie każdego niewielkiego salonu łazienkowego. Jaki brodzik wybrać, by cieszyć się wygodną i nowoczesną strefą prysznicową?

Ostatnie lata to wielka metamorfoza strefy prysznica. Głównie pod względem jego wyglądu. Wysokie brodziki zastąpiły tzw. rozwiązania bezprogowe lub wyłożone płytkami i wyposażone w odpływy liniowe. Plastikowe wypełnienie drzwi zamieniono na bezpieczne szkło. Coraz popularniejsze są także stałe ścianki w formie tzw. kabin walk in. Następcą niewielkich rączek prysznicowych stały się deszczownice. Zmienił się również sposób myślenia o kąpieli pod prysznicem. Dziś jest ona postrzegana jako tak samo relaksująca i wellnessowa jak ta w wannie. I co najważniejsze - świetnie sprawdza się w niewielkich łazienkach. 

 Dlaczego warto wybrać płaski brodzik?

Płaskie brodziki idealnie wpisują się w tak chętnie podkreślany we współczesnym designie łazienkowym trend łączenia funkcji i formy. A stapiająca się z podłogą powierzchnia prysznicowa to zupełnie nowe możliwości aranżacyjne. Dobrze dobrany niski brodzik potrafi być wręcz niewidoczny. Możliwe jest to np. dzięki wielu kolorom, w którym dostępne są te elementy łazienkowego wyposażenia. Ta ograniczona do minimum obecność brodzika jest niezwykle spójna z aktualną filozofią designu wyposażenia łazienki, który nie powinien narzucać się, a raczej współgrać z pozostałym wyposażeniem i tworzyć wyjątkową przestrzeń odpoczynku.

Płaski brodzik ma też wiele walorów praktycznych. Przede wszystkim sprawdzi się tam, gdzie mieszkają osoby starsze lub niepełnosprawne. Tego typu powierzchnie pozwalają nawet na wjechanie wózkiem bezpośrednio pod prysznic. Mogą także okazać się przydatne, jeśli mamy wyjątkowo małą łazienkę. Zamontowanie składanych drzwi prysznicowych umożliwia ich złożenie i powiększenie powierzchni użytkowej o tę zajmowaną przez prysznic. 

 

Dokonaj wyboru!

Płaskie powierzchnie prysznicowe dostępne są w dwóch wersjach: brodzika podpłytkowego lub klasycznego brodzika o minimalnej wysokości. Przed ostatecznym wyborem warto sprawdzić, z czym wiąże się montaż każdego z rozwiązań.

Brodzik podpłytkowy to gwarancja idealnego zlicowania jego powierzchni z podłogą. Uzyskujemy w ten sposób wyjątkowo atrakcyjną wizualnie przestrzeń, pozbawioną dodatkowych stref podziału. W przypadku tego rozwiązania warto pamiętać, że najlepiej sprawdzi się w nowej łazience, kiedy jesteśmy jeszcze na etapie projektu. Montaż tego brodzika wymaga bowiem nawet ok. 15- centymetrowego wgłębienia w podłodze pod jego powierzchnią, które ukryje wszystkie elementy konstrukcyjne (m.in. matę uszczelniającą, odpływ liniowy, syfon czy kratkę ściekową). Jak się okazuje, nie zawsze można sobie na to pozwolić. Jeśli jednak można - warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Brodzik równy z powierzchnią podłogi i wyłożony tymi samymi płytkami sprawia, że łazienka wydaje się większa i bardziej elegancka.  

Druga opcja to gotowy brodzik płaski. Bez problemu zamontujemy go w nowej, jak i remontowanej łazience. Wybierać możemy z wielu rozwiązań materiałowych (np. stal, konglomerat, ceramika czy akryl) oraz kolorystycznych. Bardzo często tego rodzaju brodziki dodatkowo posiadają właściwości antybakteryjne albo antypoślizgowe. Zdarza się, że producent może nam przyciąć je do pożądanego rozmiaru (w zależności od materiału, z jakiego jest wykonany).

Niezależnie od tego, które z prezentowanych rozwiązań wybierzecie, możecie być pewni, że płaski brodzik to must have nowoczesnej strefy prysznicowej.  

Dodaj komentarz