Patchwork w łazience. 5 najlepszych połączeń do wnętrza

Patchwork, czyli wzór i kolor, który wyróżnia się we wnętrzu i może zostać użyty w różnych miejscach. W artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie, nie tyle co gdzie, ale: z czym połączyć płytki patchworkowe?

Lustro

Codicer Nonna Sofia mix oraz Niro Granite Cement Antracite i Bone
w kompozycji Anny Walendzik (Salon łazienek we Wrocławiu ul. Karmelkowa)

Wyposażenie obowiązkowe w łazience, które na szczęście doskonale współgra z płytkami patchworkowymi. Zadaniem lustra w pomieszczeniu jest nie tylko umożliwienie przeglądania się użytkownikowi. Drugim istotnym argumentem za lustrem jest optyczne powiększenie przestrzeni oraz spowodowanie, że w pomieszczeniu jest jaśniej, gdy w lustrze odbija się sztuczne lub dziennie światło.

W przypadku lokalizacji lustra w pobliżu patchworków, najlepszy efekt osiągniesz, gdy to, co będzie odbijało się w lustrze nie będzie wzorzyste, wielokolorowe. Mało dynamiczna ściana na przeciw lustra, bardzo dobrze zrównoważy patchworki przylegające do niego. Nic nie stoi na przeszkodzie, by ściana z lustrem była prosta i harmonijna, za to wzorem wyróżniała się ta część łazienki, która odbija się w lustrze.

Spokój a patchwork

Cement Taupe oraz Xerea Mix Colors w kompozycji Zuzanny Dzwoniarskiej
(salon łazienek w Poznaniu)

Stonowana kolekcja Cement przypominająca subtelną wersje lastryko ułożona w jodełkę w tej kompozycji została przeciwstawiona szeregowej mozaice z patchworków Xerea.

3 propozycje z użyciem tej samej kolekcji

Przy okazji zwróć uwagę jakie znaczenie przy układaniu kompozycji ma podświetlenie wybranych elementów. Może być ono zastosowane tradycyjnie, czyli oświetlać jakąś powierzchnię lub niestandardowo np. a'la fuga. Zobacz, jak dobrze ciemna duża płytka wygląda w towarzystwie małych kafelków kolekcji Xerea lub z nieco większymi czarnymi, białymi i szarymi kolorami. Zestaw przygotował Dawid Gębski (Salon łazienek Poznań Komorniki). Wzorzyste płytki patchwork sprawdzą się idealnie w wielu różnych pomieszczeniach.

Patchwork z wykorzystaniem... patchworku...

GNB 21 Bone, GNB 24 Antracite, GNB 22 Taupe, Oxford Black, Anaix, Borne, Nonna, Xerea, Arte w wielowymiarowej kompozycji Wojciecha Zatorskiego
(salon łazienek we Wrocławiu ul. Karmelkowa)

To chyba najbardziej szalona propozycja. Dla wszystkich osób lubiących wielość wzorów i kolorów we wnętrzu. To ścianka do eksponowania kompozycji i w pomieszczeniu możesz rozegrać wszystko nieco inaczej. Przy okazji zwróć uwagę, że różnymi wzorami można także zagrać aranżacją w formule 3d, przestrzennie.

Kompozycja z kolekcji Cement: Antracite, Ash, Taupe i Bone oraz z kolekcji Codicera: Riviera blue, Xera mix colors, Arte grey, Oxford black, Nona Sofia.
Joanna Wierzbicka (Salon łazienek Gostyń)

Ścianka z centralnym umieszczeniem regału, oprócz funkcji estetycznych można tam dołożyć elementy armatury lub przechowywać mniejsze przedmioty. Wykończenie regału z przodu listwy polerowane czarne Oświetlenie: taśmy ledowe i kinkiety. Płytki patchwork to przede wszystkim dobry gust zwłaszcza jeżeli chodzi o płytki ścienne. Do ciekawej łazienki polecamy przede wszystkim wzorzyste płytki.

Więcej informacji o wymienionych kolekcjach znajdziesz w katalogu JETA.

Dodaj komentarz