wynajem a łazienka, łazienka z brodzikiem, brodzik łazienkowy

Mieszkanie na wynajem a łazienka. Jak wyremontować?

Pokazujemy piękną jasna łazienkę w mieszkaniu na wynajem. Wynajem a łazienka to nie jest trudny temat, jeśli potrafisz porozumieć się z właścicielem mieszkania. Zobacz naszą propozycję!

.

Zacznij od formalnego przygotowania

Umowy wynajmu są różne. Mogą być na czas określony, okazjonalne, długoterminowe bez określenia daty końcowej. Warunkiem umowy może być np. wyremontowanie mieszkania w zamian za niższą opłatę miesięczną. Każdemu właścicielowi zależy na dobrym utrzymaniu mieszkania. Pamiętaj jednak, że za remontem po stronie mieszkańców lokalu kryje się pewien haczyk.

Remontując mieszkanie podnosisz jego standard. Warto o tym pamiętać i zadbać o to, aby remont był ujęty, jeśli nie w umowie głównej, to w aneksie. Bez względu na relację z właścicielem, w wielu umowach nie ma gwarancji braku podwyżki za większy standard, czy np. rekompensaty w postaci niższych opłat. Postaraj się, by obie strony były zabezpieczone. Jeśli trzeba poproś pośrednika w wynajmach, by pomógł przygotować dobry dla obu stron dokument. Wkładasz w mieszkanie pracę, inwestujesz środki w coś, czego nie jesteś właścicielem. Z łazienką dodatkowo jest taki kłopot, że jej wyposażenia raczej nie weźmiesz pod pachę i nie wyprowadzisz się wraz z nim…

Łazienka a wynajem w praktyce

O pierwszym sugerowanym aspekcie, czyli umowie (najlepiej nie ustnej) pisaliśmy już powyżej.

Drugą sprawą jest przemyślenie remontu wspólnie z właścicielem z określeniem zakresu działań, np. on kupuje materiały, ty realizujesz remont. Działając wspólnie z ustaleniem materiałów, unikacie sytuacji, że jedna ze stron będzie niezadowolona.

Trzeci aspekt to coś, o czym szczególnie na początku wynajmowania rzadko się myśli, choć to akurat powinno być po stronie właściciela. Pamiętaj, że najem najczęściej nie jest na całe życie. Gdy ty się wyprowadzisz, mieszkanie przejmie ktoś inny. Łatwiej jest wynająć lokum urządzone w sposób uniwersalny. Zaniechaj raczej intensywnej kolorystyki, ekstrawaganckich designów w przypadku wyposażenia, którego nie możesz zabrać ze sobą. Jeśli jesteś ekscentrykiem, zrealizuj to raczej w dodatkach.

O jakich jeszcze niuansach wynajmowania kontra remont warto wspomnieć?

Jakie ty masz doświadczenia, czy to jako lokator, czy jako właściciel?

Łazienka na wynajem według JETA

łazienka na wynajem

wizualizacja: Ewa Czereba (Salon łazienek ul. Karmerkowa we Wrocławiu)

Zapytaj o ofertę! tel. 731 824 484 lub eczereba@jeta.pl 

Dodaj komentarz