szkolna toaleta dla niepełnosprawnych

Szkolna toaleta dla niepełnosprawnych

Każda szkoła, w której na zajęcia uczęszczają osoby z niepełnosprawnościami powinna mieć pomieszczenie, w którym znajdzie się szkolna toaleta dla niepełnosprawnych. Dowiedz się więcej o dobrych rozwiązaniach.

Szkolna toaleta dla niepełnosprawnych, którą chcemy ci pokazać łączy pomysł na aranżacje opisany we wpisie o szkolnej toalecie dla dziewczynek oraz wymagania opisane w artykule o szkolnej toalecie dla chłopców.

Jakie cechy powinno mieć WC dla niepełnosprawnych?

Pomieszczenie dedykowane osobom z niepełnosprawnościami, poruszającym się z pomocą kul, na wózkach, przede wszystkim powinny być pozbawione barier architektonicznych. Tutaj szczególnie trzeba wymienić brak progów, szerokie drzwi, przestrzeń pozostawiona do manewrowania między poszczególnymi elementami wyposażenia.

W aspekcie aranżacyjnym ważne jest także to, by umywalki były na odpowiedniej wygodnej wysokości. Podobnie sama misa umywalki ma nie utrudniać skorzystania z niej. Warto wziąć pod uwagę dobre usytuowanie lustra, by dać szansę na przejrzenie się. Inne akcesoria, jak ewentualne suszarka do rąk, mydło, tez powinno być w zasięgu rąk, szczególnie osób siedzących na wózkach.

Bardzo istotne dla funkcjonalności toalety są poręcze ułatwiające skorzystanie z toalety i umywalki.

Nie ma to większego znaczenia w przypadku aranżowania wnętrza. Natomiast dla samego budynku szkoły jest istotna jeszcze jedna wskazówka. Toaleta powinna znajdować się na parterze lub na kondygnacji, która umożliwia samodzielny dojazd wózkiem.

Szkolna toaleta dla niepełnosprawnych według pomysłu JETA

Pomieszczenie dla najmłodszych

Koedukacyjne kolory, połączenie płytek kolekcji Gamma/Gammo marki Paradyż z toalety chłopięcej i dziewczęcej

Pomieszczenie dla starszych uczniów

Bardziej pastelowe tonacje

Pomieszczenie dla uczniów ostatnich klas

szkolna toaleta dla niepełnosprawnych

wizualizacja: Weronika Kazieko (Salon łazienek Poznań Komorniki)

Zapytaj o ofertę: tel. 575 002 252 lub wkazieko@jeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *