stelaż podtynkowy

Jaki stelaż podtynkowy wybrać i dlaczego? Ranking JETA

Jaki stelaż podtynkowy jest obecnie standardem w remontowanych łazienkach? Stworzyliśmy ranking i prezentujemy wizualizacje z danym modelem, by pokazać Ci jak dobrze go wykorzystać!

Co to jest stelaż podtynkowy?

Stelaż podtynkowy to konstrukcja przypominająca ramę. Do jej elementów możesz stabilnie przymocować różne elementy wyposażenia łazienki. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest podwieszana toaleta lub bidet. Ponadto dobrze zamocujesz spłuczkę podtynkową i kolanko odpływowe.

Gdy produkt wchodził na rynek, przeciwnicy nowości mówili, że to zabiera strasznie dużo miejsca. Wszystko zależy od wybranego modelu i konstrukcji instalacji i samych ścian. Nie bez znaczenia jest funkcja estetyczna – stelaż podtynkowy ukrywa wszystkie rury, pojemniki na wodę. Na ścianie pozostaje jedynie panel do spłukiwania.

Inne zalety rozwiązania to przede wszystkim mniej zakamarków wymagających czyszczenia oraz nowoczesny wygląd. Względy techniczne to stabilność ramy i możliwość mocowania elementów na różnych wysokościach, czyli dopasowania miski sedesowej, czy bidetu, do np. dziecka, czy wygody osoby niepełnosprawnej.

Dzięki stelażowi możesz świetnie zagospodarować wnękę. Bardzo często jest on obudowany tylko trochę ponad swoje gabaryty a powstałą wysuniętą względem ściany część użytkownicy łazienki wykorzystują jako półkę, często na ozdoby, czy papier toaletowy. Dzięki “wpuszczeniu” toalety w ścianę powstają boczne pionowe ścianki. Popularne jest tworzenie między nimi regału, czy nawet zabudowywanie szafką. Klienci pozyskują w ten sposób dużo miejsca na przechowywanie chemii, ręczników, czy akcesoriów łazienkowych, które nie muszą stać na wierzchu, psując estetykę wnętrza.

Brzmi to bardzo prosto, jednak jak każda szeroka oferta, także stelaże podtynkowe są produkowane w różnych wariantach.

Do podłogi, czy w ścianie?

Są 2 główne sposoby montażu stelaża. Jeden to rodzaj lekkiej zabudowy, czyli rama mocowana jest do podłogi lub z pomocą wsporników do ściany. Drugi sposób – zabudowa ciężka – montaż w otworze ściennym i zamurowanie elementów.

Ranking producentów stelaży podtynkowych według JETA

 1. JOMO
 2. Geberit lub Grohe
 3. Cersanit
 4. Koło lub Roca

Stelaż podtynkowy JOMO

Urządzenia sanitarne JOMO produkowane w ramach grupy Werit są najstarszym asortymentem wśród spłuczek i armatur powstających w Niemczech. Mówimy o tradycji liczącej ponad 100 lat.

Seria JOMO-Tech to system do montażu o zwiększonym zakresie rozbudowy, odnawiania, ale przede wszystkim do kolejnych rodzajów toalet i łazienek np. dziecięcych, czy do specjalistycznych umywalek w szpitalach. Konstruktorzy myślą przede wszystkim o nowoczesnych aranżacjach i budowanych współcześnie domach oraz blokach.

Elementy składające się na zestaw ze stelażem podtynkowym są dostępne w różnych opcjach, można wybrać tylko to, co jest potrzebne do Twojej łazienki. Korpusy toaletowe (zbiorniki na wodę do spłukiwania) są dostępne w każdym wariancie, od trójkątnych do montażu w rogu łazienki, po montowane dużo wyżej, niż standardowo po klasyczne rozwiązania, ale w różnych opcjach designerskich.

Uniwersalny zawór napełniający sprawdzony przez Klientów Werit od lat to teleskopowa rura wylotowa dopasowująca się do kształtu spłuczki – rozsuwa się. Eliminuje to czasochłonne cięcie. Cichy proces napełniania, krótki czas napełniania, natychmiastowe uzupełnianie i bezstopniowa regulacja pływaka to kolejne zalety. Montaż zaworu napełniającego jest prosty i możliwy we wszystkich standardowych “cysternach” z tworzywa sztucznego i porcelany.

Dla użytkowników domowych atutem technologii JOMO są różne kolory i desenie przycisków spłukujących. Od subtelnych odcieni metalicznych po jasne, modne kolory, takie jak żółty, pomarańczowy lub różowy, możesz ustawić indywidualne akcenty kolorystyczne w łazience albo przycisk o wykończeniu drewnopodobnym.

Pamiętaj, że odpowiedzi na indywidualne pytania – uzyskasz od specjalistów w kilkunastu salonach łazienek JETA!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2020-stelaz-jomotech-00-1024x683.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2020-plan-00.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2020-stelaz-jomotech-01.jpg

Produkty marki Geberit

W przypadku spłuczek podtynkowych Geberit Sigma 12 cm możliwe jest obniżenie ilości wody spłukującej do 4,5 litra. Dużą zaletą oferty jest 25-letnia gwarancja dostępności części zamiennych, co daje pewność długiego użytkowania. Elementy montażowe Geberit do WC mają peszel ochronny do przyłącza wody toalet myjących Geberit AquaClean z funkcją podmywania.  Kilkadziesiąt milionów użytkowników na całym świecie nie może się mylić co do tej marki!

Geberit Duofix

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2020-stelaz-geberit-02-1024x683.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2020-stelaz-geberit-05.jpg
łazienka z pralką
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie insignia-colorker-01-1.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2020-stelaz-geberit-04-1024x683.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2020-stelaz-geberit-03-1024x683.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie plytki-drewnopodobne-01-1024x683.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie zabudowa-drewno.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2020-stelaz-geberit-06-1024x683.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2020-cement-00-1024x683.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2020-stelaz-geberit-00-1024x683.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2020-stelaz-geberit-01.jpg

Oferta Grohe Rapid SL

Stelaż z technologią szybkiego montażu QuickFix®. Być może przydadzą ci się kątowniki ścienne 3855800M, które poziomują ramę. Konstrukcja jest w stanie utrzymać ciężar nawet 400 kg. Zbiornik wykorzystuje technologię EcoJoy™, co redukuje objętość wody nawet o połowę. Ma funkcję Start/Stop i pneumatyczne spłukiwanie. Sam proces spłukiwania jest bardzo cichy, producent porównuje go do szeptu.

Grohe Rapid SL 5w1

wizualizacje przygotowane w salonie łazienek JETA we Wrocławiu ul. Karmelkowa

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie grohe-rapid-sl-5w1-1024x683.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie arty-zatorski-03-1024x683.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2020-stelaz-rapid-sl-00-1024x683.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2020-stelaz-rapid-sl-02-1024x683.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2020-stelaz-rapid-sl-01-1024x683.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie cegla-w-lazience-01-1024x683.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2020-stelaz-rapid-sl-04-1024x683.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2020-stelaz-rapid-sl-05-1024x683.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2020-stelaz-rapid-sl-03-1024x683.jpg

Jaki stelaż podtynkowy znajdziesz w ofercie marki Koło?

Producent kilkanaście modeli stelaży podtynkowych! Wśród nich same stelaże lub zestawy z miską sedesową. Są też osłony na stelaż podtynkowy. Ponadto mnóstwo przycisków spłukujących o rozmaitym designie.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie stelaz-kolo-1024x683.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2020-nowoczesne-retro-1024x683.jpg

Co proponuje Roca?

W ofercie Roca są stelaże do zabudowy podokiennej, do montażu lekkiego i ciężkiego, mają różne rozmiary. Firma proponuje gotowe zestawy wraz z miską sedesową. Ciekawa propozycją są stelaże wolnostojące, czy konstrukcje dedykowane inteligentnym toaletom.

Stelaże Cersanit Aqua

Znany producent proponuje stelaż podtynkowy Cersanit Aqua w kilku wariantach dedykowanych tzw. łazienkom problematycznym. Są to przede wszystkim małe łazienki oraz łazienki na poddaszu. W ofercie są specjalnie skonstruowane stelaże ultra cienkie (11 cm) do płytkiej zabudowy lub bardzo wąskie (40 cm) do najmniejszych łazienek i toalet, gdzie wszystko jest podporządkowane małej przestrzeni z zachowaniem komfortu użytkownika. Na poddasze do montowania pod skosem Cersanit proponuje stelaże o wysokości 92 cm. Natomiast do zabudowy ciężkiej ramy do wmontowania w ścianę.

Wybrane zalety stelaża podtynkowego Cersanit Aqua

 • 4 punkty w różnych miejscach stelaża, dające możliwość podpięcia wody,
 • miejsce na montaż przycisku spłuczkowego u góry lub nad miską, czy bidetem,
 • kolanko odpływowe z trójstopniową regulacją.

O pozostałych zaletach i rozwiązaniach praktycznych odpowiedzą nasi fachowcy w salonach łazienkowych JETA.

Porady praktyczne

 1. Zwracaj uwagę na określoną przez producenta głębokość i szerokość montażu.
 2. Upewnij się, czy zestaw jest kompletny i nie będziesz musiał kupować dodatkowych elementów niezbędnych do montażu. Część modeli posiada nawet dodatkowe akcesoria np. wsporniki do ciężkiej zabudowy.
 3. Sprawdź jakie są opcje spłukiwania wody, szczególnie jeśli starasz się żyć ekologicznie. Zweryfikuj, czy wybrany system montażowy ma możliwość regulacji ilości spłukiwanej wody, czy ma tryby spłukiwania.
 4. Sprawdź, jaki jest sposób obsługi spłuczki. Będziesz z niej korzystać kilka razy dziennie. Komfort użytkowania jest bardzo ważnym aspektem.
 5. Sprawdź długość i warunki oferowanej gwarancji.
 6. Upewnij się czy stelaż podtynkowy będzie kompatybilny z ceramiką, armaturą lub przyciskami spłukującymi od innych producentów, niż marka wybranego systemu montażu.

Dodaj komentarz