łazienka dopasowana do niepełnosprawności

Projekt łazienki dostosowanej do niepełnosprawności, gotowe pomysły

Istnieje wiele schorzeń, które ograniczają poruszanie się, funkcjonowanie. Bywa także, że trudności przychodzą z wiekiem. Zobacz, jakie propozycje projektu łazienki dostosowanej do niepełnosprawności mają zespoły salonów łazienek JETA!

Minimalne udogodnienia

Przede wszystkim, jeśli towarzyszą Tobie lub bliskiej Ci osobie ograniczenia ruchowe, wcale nie musisz od razu robić generalnego remontu. Być może na początek wystarczą dodatkowe akcesoria, jak montaż poręczy na ścianie przy wannie, by kąpiący mógł się podeprzeć podczas wchodzenia, wychodzenia, siadania, wstawania. Może wystarczy wymiana wiszącej szafki podumywalkowej na wersję z nóżkami.

Gdy jest kłopot z otwieraniem kabiny prysznicowej

Być może wystarczającym rozwiązaniem będzie np. wymiana wanny na kabinę prysznicową lub (korzystniej w przypadku ograniczeń ruchowych) ściankę walk-in i odpływ w podłodze. Ścianki nie trzeba otwierać, ponieważ stanowi jedynie przegrodę a wejście do przestrzeni prysznicowej odbywa się swobodnie, nie zamyka się ani nie otwiera za sobą drzwi.

Łazienka z wanną, gdy zmniejsza się sprawność

Gdy nie jest możliwe siadanie na dnie wanny – dostępne są krzesełka do wanny, które pozwolą w stabilnej pozycji umyć ciało. Widzisz to we wannie na głównej grafice tego artykułu.

Jeśli chcesz zapobiegać rozchlapywaniu się wody, możesz skorzystać z zasłony prysznicowej. Inną, nowocześniejszą, opcją są parawany nawannowe, których ciężar montażu obecnie nie musi przypadać na krawędź wanny a na ścianie przy wannie, dzięki czemu nie musisz jej wymieniać, by zamontować ten rodzaj przegrody.

Duże zmiany w łazience

Na taki krok decydują się często osoby, którym przysługuje dofinansowanie na remont pomieszczenia. Wówczas można pozbyć się barier architektonicznych od A do Z.

Konkretne rozwiązania w projekcie łazienki dostosowanej do niepełnosprawności

Blat zamiast szafki i siedzisko w przestrzeni prysznicowej

Siedzisko w wannie

Łazienki prywatne dla osób z niepełnosprawnością lub starszych

Zobacz na następnej stronie…