problematyczna łazienka

Problematyczna łazienka? To się ogarnie z JETA!

Wiesz, że problematyczna łazienka wcale nie musi być problemem! Wręcz przeciwnie! Wszystkie skosy, ciągi wentylacyjne to okazja do kreatywnego myślenia, zgodnie z zasadą – potrzeba matką wynalazków. Sprawdź, jakie rozwiązania proponujemy!

Wyraźne granice między strefami

problematyczna łazienka

Problematyczna łazienka to przede wszystkim pomieszczenie znajdujące się w budynku o nietypowej architekturze. Mamy taki przykład w przypadku skosów, ale nie tych na poddaszu – a skośnych ścian.

W prezentowanym przykładzie projektantka JETA wykorzystała nietypowy skos jako ścianę do zamocowania dociętego na wymiar blatu. Dzięki czemu uzyskała dłuższe miejsce do odkładania przedmiotów przy umywalce oraz niejako zespoliła nietypową ścinę z całym wnętrzem.

problematyczna łazienka

Uwagę zwraca wybór płytek łazienkowych. Jest dużo ciemnych odcieni, ale klimat wnętrza sugeruje kamienną zabudowę dawnego zamku. Zestawienie kafelek imitujących kamień z płytkami drewnopodobnymi to nawiązanie do przytulnego piwnicznego stylu. Miesza się on z nowoczesnymi dodatkami, tj. czarną drabinką na półeczki, dużym lustrem bez ram i chromowaną armaturą.

problematyczna łazienka

Drewno to przestrzeń do mycia otoczona strefą WC, podłogą i wejściem połączonymi tymi samymi płytkami. Ściana okienna poprzez skos i przestrzeń lustrzaną staje się jedną powierzchnią, nie ma wyraźnego podziału na ką w pomieszczeniu, bo kąta tu przecież nie ma.

Łazienka pod skosem

łazienka pod skosem

Zabudowa wnęki i wbudowanie w ścianę

pietrasanta

Tubądzin Pietrasanta to płytki zaproponowane do tego wnętrza. Bardzo dobrze komponują się z czarnymi profilami kabiny prysznicowej, czarnymi wykończeniami i białą ceramiką.

W łazience wykorzystano wnękę po lewej stronie drzwi na kącik do mycia. Projektantka zaproponowała szerokie lustro oraz blat pozwalający odłożyć wiele potrzebnych rzeczy w okolicach umywalki. Drugi pomysł to szafka nad wbudowanym kompaktem WC. Trzecim uzupełnieniem wyposażenia jest oszklona kabina prysznicowa, dająca złudzenie wolnej przestrzeni. Kawałek miejsca między ścianką a kaloryferem wygodnie jest przeznaczyć na kosz na pranie, kwiat lub mini pralkę, w zależności od potrzeb.

previous arrow
next arrow
Slider
 

wizualizacje:

Zajrzyj jeszcze do wpisu:

Dodaj komentarz