posłuchaj natury

Posłuchaj natury – łazienki z inspiracji Patryka Kaczanowskiego

Patryk Kaczanowski w e-booku zaprezentowanym przez firmę Ceramstic przedstawił swoje trzy pomysły na płytki i kilka wizualizacji w oparciu o nie. Marka i projektant w swojej elektronicznej publikacji zachęcają do zabawy designem. Inspirując się ich propozycjami, chcemy zaprezentować nasze pomysły.

Kolekcje z e-booka

Pierwsza to motywy roślinne z dekoracji Szsz, jak szum liści. Druga to kolor niebieski i wzornictwo kojarzące się z wodą, z dekoracji Kap! Trzecia – dla odważnych – to motyw owadów a kolekcja nazywa się Bzz.

Monstera

łazienka z liśćmi

Lazurowe nawiązania

Niebo jest niebieskie. Ocean jest lazurowy. Natura prezentuje oczom człowieka miliony powiązań kolorystycznych. Choć nasza projektantka nie działała bezpośrednio w ramach wymienionych kolekcji, to sięgnęła po płytki Ceramstic Aquamarine kolekcji Opp!, którą o nowe wzory wzbogacał Patryk Kaczanowski. Multi kolor zaproponowany na trójkątnej mozaice od razu rodzi w głowie skojarzenia z naturalnym otoczeniem, być może nawet egzotycznymi wakacjami. Przestrzeń zyskuje nową świeżość.

ceramstic, aquamarine, opp, łazienki z inspiracji

Origami

Kolekcja Ceramstic Opp! to dźwięki same w sobie. Wybrana do poprzedniej wizualizacji płytka Aquamarine posiada też wariant z motywem origami. Ptaki z origami, a zatem trzepot skrzydeł – kolejny dźwięk natury, jakiego warto posłuchać…

Opp origami, łazienki z inspiracji

Przy okazji pokazujemy, w jaki sposób tę samą kolekcję wykorzystała Alicja Werk:

ceramistic opp, łazienki z inspiracji naturą

Ocean i pustynia

Obie przestrzenie ciągnące się po horyzont. Jedna skrajnie sucha, druga przepełniona wodą. W motywach morskich i oceanicznych pozostała nasza projektantka, co prezentuje poniższe zdjęcie. Dla innych Klientów przygotowała coś wyjątkowego, tworzącego wręcz gorącą atmosferę i zachęcającego do ochłody.

łazienki z inspiracji oceanem

Druga wizualizacja prezentuje, jak można wykorzystać kolekcję marki Opoczno Sahara.

Opoczno Sahara, łazienki z inspiracji naturą

Alicja Werk i las w łazience

Łazienki z inspiracji zaprezentowanej w e-book’u Kaczanowskiego to pomysł oparty na zastosowaniu płytek związanych z naturą. Natura jest tematem zawsze aktualnym, ponadczasowym, dlatego wiele marek po niego sięga. W ramach tematu chcemy pokazać kolecję Herrera firmy Paradyż. Są to płytki ceramiczne przypominające drzewo. Dodatkowo zastosowanie motywu lasu brzozowego podkreśla jednoznacznie nawiązania do przyrody. Miło jest brać prysznic w lesie, to pobudza wyobraźnię, przywodzi zapach wilgotnego lasu, szum liści, sprzyja odprężeniu…

las brzozowy w łazience, łazienki z inspiracji naturą

Styl glamour i wodospad

Ta wizualizacja robi wrażenie! Warto ją zapamiętać, poniewaz kolorystyka marinistyczna tworzy wnętrze, mogłoby się wydawać, typowo męskie, a dekoracje, jak kinkiety, czy rama lustra, skłaniają ku gustom kobiecym. W tym intrygującym połączeniu dynamiczne zdjęcie wodospadu z podświetleniem LED.

Inspiracja kwiatami

Pozostając w trendzie ciekawych dodatków – proponujemy zwrócić uwagę na uchwyty do szuflad zastosowane w wizualizacji poniżej. Tymczasem podkreślamy rolę płytek łazienkowych z kwiatami od marki Opoczno kolekcja Pret-a-Porter. Trzeba przyznać, że samo znalezienie się w tej luksusowej przestrzeni, mimo zastosowania klasycznej kolorystyki, sprawia, że wyobraźnia przenosi nas w egzotyczne zakątki, czy choćby do ogrodu pełnego kwitnących roślin. Motywy kwiatowe mają moc i w łazience sprawdzają się znakomicie.

opoczno pret-a-porter, łazienki z inspiracji naturą
.

Dodaj komentarz