płytki drewnopodobne w łazience

Jak wykorzystać płytki drewnopodobne w łazience?

Płytki drewnopodobne są ponadczasowym i wytrzymałym produktem. Nowoczesna technologia produkcji sprawia, że do złudzenia przypominają naturalne deski. Sprawdź na ile sposobów możesz je wykorzystać!

Drewno na podłodze i na ścianie

Klienci coraz chętniej decydują się na przeniesienie układu płytek z podłogi również na ścianę. To bardzo modny zabieg, dodający łazience wyjątkowego charakteru.

Nowa Gala – GRES CHERRY

Cerrad – GRES MATTINA SABBIA

Nowa Gala – GRES CHERRY

Podkreślenie strefy prysznicowej

Nowoczesne łazienki są bardzo często dzielone na części, dzięki dobraniu innego rodzaju płytek. Podobnie oddziela się np. strefę wypoczynkową od jadalni w salonach z aneksem kuchennym.

Układ płytek w jodełkę

Tradycyjnie w jodełkę układało się np. drewniany parkiet. Współczesne aranżacje łazienek o designerskim charakterze wykorzystują ten układ dla płytek gresowych o większych rozmiarach niż klasyczna parkietowa klepka. Każdy z projektów, które widzisz wykorzystuje płytki drewnopodobne w nieco inny sposób.

W charakterze dekoracji

Podkreślenie strefy prysznicowej

Podkreślenie strefy kąpielowej

Zabudowa z płytek drewnopodobnych

Poza blatem i podłogą w białym otoczeniu projektant przewidział zabudowę w formie gresowej drewnopodobnej ramy wokół kompaktu WC.

Połączenie szarości z drewnem jest ponadczasowe. W przypadku tej łazienki płytki drewnopodobne są w 4 miejscach: jako blat, zabudowa wanny, na podłodze i wokół kompaktu WC.

Płytki drewnopodobne zostały wykorzystane do zabudowy kompaktu WC oraz wanny. Tu też akcent łączący strefę kąpielową z podłogą, czyli patchwork Maioliche.

Gresy drewnopodobne na podłodze

Podłoga jest najpopularniejszym miejscem łazienki, gdzie nasi Klienci układają płytki drewnopodobne. Klasyczny zabieg, który wykonuje się by ocieplić wnętrze i dodać mu elegancji, czy podkreślić wybrany styl np. łazienka retro, łazienka boho, łazienka skandynawska.

Cerrad – GRES LAROYA DESERT

Cerrad – GRES CATALEA HONEY

Opoczno – CLASSIC OAK BROWN