plan łazienki

Plan rozmieszczenia wyposażenia w łazience – zainspiruj się!

Czy już czas na Twoją łazienkę? W artykule pokazujemy Ci niejeden plan rozmieszczenia wyposażenia w łazience. Może któryś z nich sprawdzi się u Ciebie? Zapraszamy!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2020-plan-03-1024x683.jpg

Nowoczesna łazienka, dla której bazą jest klasyczna czerń i biel. Calacatta dostępna kiedyś tylko dla luksusowych wnętrz, dzięki bogatej ofercie (mamy 3 kolekcje własne z tym wzorem + kilku polskich projektantów) może znaleźć się także w Twoim pomieszczeniu. Przestrzeń prysznicowa powstała dzięki ściance.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie plan-arte.jpg

Nowoczesna, ale stylizowana Hiszpańskie wzory w czerni, bieli i szarości podkreślają strefę wanny. Szaro niebieskie otoczenie tworzy harmonijny spokojny klimat. To niewielka łazienka z oknem podkreślonym szarymi rzymskimi roletami. Czarne baterie łazienkowe i akcesoria dodają aranżacji industrialnego pazura. Nie ma nudy!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2020-plan-04-1024x683.jpg

Bardzo mała łazienka wykorzystana w każdym centymetrze. Stylizowana dzięki połączeniu drewna i biało-czarnych płytek. Biała armatura sanitarna i kaloryfer rozjaśniają przestrzeń. Sprytna zabudowa mieszcząca pralkę pozwala wydzielić przestrzeń. Zauważ blat strefy umywalki w charakterystycznym kształcie.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie lazienka-sunstone-00-1024x683.jpg

Łazienka w bloku bez miejsca na kompakt WC. Zwróć uwagę na wąską szafkę po prawej stronie drzwi oraz na drewnopodobne płytki ceramiczne oraz blat, tworzące surowe, ale jednak przytulne i ponadczasowe wnętrze uzupełnione motywem odwzorowującym kamień. Mnóstwo nowoczesnych prostych linii, bez zbędnych dekoracji. Przyjemnie!

ścianka walk-in

Jasne barwy ceramicznych desek i charakterystyczna jodełka przy strefie umywalki to charakterystyczny aspekt czerpiący wizualnie ze stylu skandynawskiego a jednak z wyraźnymi czarnymi akcentami industrialnymi w wykończeniach szklanej ścianki oraz bateriach łazienkowych. Jest jasno, jest przestronnie, zarazem z pazurem i nowocześnie.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2020-plan-05-1024x683.jpg

Propozycja z drewnopodobnymi płaszczyznami. Tym razem pralka nie stoi w zabudowie tylko jest osłonięta blatem. Designerski zabieg przeniesienia desek z podłogi na ścianę tworzy całość ciepłej i nowoczesnej przestrzeni. Brodzik zwykle wizualnie ograniczający przestrzeń, tutaj dodaje przestronności – jest jaśniejszy od otoczenia.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2020-plan-01.jpg

Wzór ciemnego marmuru ze złota i białą żyłką współgra ze złotymi bateriami łazienkowymi. Przy tym mnóstwo neutralnej i pięknej zarazem bieli. Całość tworzy luksusowe pomieszczenie. Ciekawy zabieg przeniesienia kafli z podłogi na ścianę podkreśla część prysznicową.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2020-plan-00.jpg

Ponadczasowe szarości. Nowoczesne lustro bez ram. Geometryczne wzory na ścianach to designerska współczesność, zwracająca uwagę. Niski brodzik w białym kolorze rozjaśnia przestrzeń i pasuje do armatury. W niewielkich pomieszczeniach atutem jest dodatkowe oświetlenie – tutaj LED.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie plan-kabina.jpg

Co raz bardziej popularne heksagony położone na podłodze i na ścianie to nowoczesny sposób na dynamikę we wnętrzu, wprowadza asymetrię. Zwróć uwagę na wysokie podłużne lustro i na zagospodarowanie każdego rogu pomieszczenia.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie mala-lazienka-antracyt-01-1024x683.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2020-plan-07-1024x683.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie plan-amazonia-limestone.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie plan-pralka-1024x683.jpg

Ciemnoszare płytki łazienkowe z kolekcji Cement w większym formacie zostały położone na podłodze. Ponadto widzisz białe heksagony – kształt, który jest coraz bardziej popularny w Polsce. Jednocześnie coraz bardziej lubiana calacatta, czyli biały marmur, synonim luksusu, podkreślający współczesną przestrzeń. To mała łazienka, ale dzięki parawanowi, można tu wziąć prysznic i wylegiwać się w wannie.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2020-plan-02.jpg

Kolejna propozycja funkcjonalnego umieszczenia pralki w łazience. Obok kompaktu WC i w zabudowie tworzy dodatkową szeroką półkę, gdzie można odstawić miskę na pranie, położyć ręczniki itd. 3 istotne motywy są wykorzystane w tej łazience: ponadczasowa biel i materiały drewnopodobne a także industrialny ciemnoszary beton-cement. Pomieszczenie dla osoby z niepełnosprawnością.

Piękna łazienka z różowym akcentem w postaci umywalki – to coraz popularniejszy trend znany w Polsce już od Warsaw Home 2019. Dekoracyjne listwy ścienne ułożone w poziomie po obwodzie pomieszczenia nie tylko ozdabiają, ale i wprowadzają geometryczną dynamikę. Jasna kolorystyka jest wręcz wskazana w małych pomieszczeniach. Drewno jest uniwersalnym elementem dodającym elegancji.

.