retro w łazience

Nowoczesne retro w łazience. Projekt i realizacja

Moda ma to do siebie, że lubi wracać. To jeden z powodów, dla których chętnie czerpiemy z przeszłości, tworząc wnętrza ponadczasowe. Stare trendy mieszamy z aktualnymi rozwiązaniami i naszym osobistym gustem. Tak komponowaliśmy retro w łazience będącej tematem tego wpisu.

.

RETRO W ŁAZIENCE – WIZUALIZACJA

Poza wybranym stylem wskazanym przez Klientkę, kluczowym pomysłem na wnętrze jest poziomy podział ściany – lamperia. Dekoracja spotykana często w starym budownictwie została przeniesiona do nowego domu. Celem tego rozwiązania jest oczywiście wywołanie pozytywnych wrażeń estetycznych, ale też zabezpieczenie ścian przed specyficznym klimatem łazienki – wilgotność, woda, zabrudzenia ze środków myjących.

Pionowe pasy to dekory Tubądzin Elementary Retro. Poniżej zaproponowano płytki Tubądzin Essent White. Na podłodze i we wnętrzu kabiny prysznicowej położono Cerrad Setim Honey – płytkę gresową inspirowaną drewnem.

Widzisz także kabinę prysznicową Radaway Almatea KDJ, którą cechuje lekka bryła konstrukcyjna, bezpieczne szkło 6 mm oraz profile w kolorze chromu. Cena w sezonie remontowym 2018 ok. 2000zł. Zamiast brodzika zainstalowano w posłodze odpływ liniowy – Wiper New Premium Pure. Składa się on z rynny , maskownicy i syfonu oraz kołnierza uszczelniającego. Koszt to ok. 750zł.

retro łazienka
retro łazienka
retro łazienka

Retro w łazience – realizacja

Jak widzisz, wnętrze prezentuje nurt retro pałacowego. Nowoczesny sznyt to blask chromowanych dodatków, armatury w kolorze srebra, kontaktów. Zwróć uwagę, jak wiele stylu dodaje bukiecik kwiatów w wazoniku. Całośc jest przytulna, niewymuszona, funkcjonalna i komfortowa.

Istotną bohaterką wnętrza wielu łazienek jest wanna. Na zdjęciach prostokątna do zabudowy marki Excellent model Wave Slim o wymiarach 170×70 cm. Jest to minimalistyczna wanna z akrylu sanitarnego. Cena ca. 1000zł. We wnętrzu nie rzuca się być może w oczy, ale stanowi doskonałe dopełnienie całości.

koszt łączny: 9830zł

wizualizacja: Katarzyna Szmytkowska (Salon JETA Wrocław ul. Brucknera)
zdjęcia realizacji otrzymane od Klienta

Dodaj komentarz