mała łazienka w wielkim formacie

Mała łazienka w wielkim formacie to modne, praktyczne i piękne!

Duże rozmiary płytek zachwyciły wielu Klientów. Coraz odważniej o większe płytki pytają właściciele niewielkich pomieszczeń. Dlaczego mała łazienka w wielkim formacie jest dobrym pomysłem?

Mała łazienka w wielkim formacie jest praktyczna

Gdy duży format pojawił się na rynku, początkowo obawiano się użycia go w najmniejszych pomieszczeniach. Zwróć jednak uwagę, że płytki wielkoformatowe są rektyfikowane. Pozwala to maksymalnie zminimalizować odstępy między kolejnymi kaflami. Po drugie ze względu na dużą powierzchnię płytek tych połączeń jest znacznie mniej. Dzielona płaszczyzna wydaje się mniejsza niż jest w rzeczywistości. Ponadto kupujesz 1 płytkę i masz wykorzystaną całą przestrzeń pod prysznicem.

Wskazówki związane z położeniem płytek wielkoformatowych

  • zapytaj w jednym z naszych salonów o sprawdzonych wykonawców;
  • producenci organizują szkolenia dla wykonawców – możesz poszukać osoby polecanej przez producenta płytek, którego wybrałeś;
  • gdy masz powód, by nie korzystać z pomocy specjalisty, pamiętaj żeby używany przez Ciebie produkt do przyklejenia płytek był rozsmarowany; gdy przykleisz dużą płytkę i pozostaną pod nią wolne przestrzenie – bardzo szybko pojawią się pęknięcia; płytka w wielkim formacie pracuje, gdy się po niej chodzi;
  • do cięcia płytek w wielkim formacie niezbędne są ostre narzędzia, jeśli będą stępione, brzegi płytki będą poszarpane.

Mała łazienka w wielkim formacie jest modna

Wracając do estetyki i aranżacji. Płytki o większych wymiarach są modne, bo nie słabnie na nie popyt a producenci sięgają po coraz to ciekawsze wzory, by zachęcać do korzystania z tego trendu XXI wieku.

Płytki w rozmiarach większych niż 30×30 cm możesz układać także na ścianie w geometryczne wzory. Takie kompozycje preferują właściciele salonów kąpielowych, salonów gościnnych, dużych przestrzeni w firmie. To atrakcyjny a czasem nawet monumentalny element wnętrza, który wbrew pozorom nie przytłacza a z fachową pomocą projektanta jest wyróżniającą wnętrze dekoracją. Odwołując się do dużo mniejszych przestrzeni, o których czytasz – duże płytki położone poziomo rozciągną wnętrze, pionowo – podwyższą.

Wszystkie zabiegi aranżacyjne znane od lat z powodzeniem możesz zastosować dla produktów w wielkim formacie, różnica jest taka, że kupujesz ich mniej. Wybór należy do Ciebie!

Mała łazienka w wielkim formacie jest piękna

Inspirowana tropikalną roślinnością kolekcja Amazonia ZYX Colorker w tej niewielkiej łazience otoczona jest ciemnymi płytkami gresowymi z kolekcji Cement w kolorach Ash i Antracite o wymiarach 120×60 cm. Połączenie kształtów i wielkości tworzy intrygujące klimatyczne wnętrze łazienki.

Wolnostojąca wanna w małej łazience to nie tylko element wyposażenia, el i ozdoba. Piękny biały kształt wygląda piękniej w otoczeniu bardzo dużych płytek Mettalic Green 99,55×99,55 cm. Elementem harmonizującym wnętrze jest podświetlona płytka Bohemian w tym samym formacie.

Biały marmur, czyli calacatta to płytki w dużym formacie, których popularność nie słabnie. Marmur jest synonimem luksusu i w jasnej wersji jest bardzo czesto wybierany do małej łazienki. Format gresu z kolekcji Spider 120×60 cm. Na podłodze gres Batista rektyfikowany 59,7×59,7 cm.


Szary gres Batista Marengo (119,7×59,7 cm) tworzy spójną całość z białymi płytkami Arty i Lenox. Obie w formacie 29,5×90 cm. Pierwsza jednolita, druga z niewielką strukturą. Zwróć uwagę na ciekawy zabieg aranżacyjny. Płytki podłogowe przechodzą na ścianę zarówno po stronie kompaktu WC, jak i na zabudowę i ścianę przy wannie.

Toaleta z małą umywalką została optycznie powiększona przez lustra bez ram zajmujące całą szerokość dwóch ścian. Ten klasyczny zabieg dodania przestrzeni podkreślają duże płytki z kolekcji Bloom. Są to dwa rodzaje płytek ceramicznych gładka Moon oraz strukturalna Lemon o wymiarach 31,6×100 cm. Ponadczasowym akcentem są płytki drewnopodobne.

Druga propozycja z antracytowa płytką gresową z kolekcji Cement w formacie 120×60. Tym razem w połączeniu z ponadczasowym drewnem i białym wyposażeniem toalety. Zdecydowanie uwagę przykuwają drewnopodobne płytki przewidziane zarówno na podłodze, jak i podkreślające strefę umywalki łącznie z oświetleniem nad nią.

Zapraszamy do salonów łazienkowych JETA!

.