Łazienki hotelowe – 3 inspiracje dla salonu kąpielowego w domu

Wakacje w pełni. W tym roku część z nas podróżuje zdecydowanie ostrożniej i plany odwiedzenia najdalszych zakątków świata pozostawiliśmy na lepszy czas. Stawiam jednak, że każdy z nas ma w pamięci taką łazienkę hotelową, o której pomyślał: to ta moja wymarzona.

Łazienki w hotelach to nierzadko prawdziwy popis fantazji swoich projektantów. Takie wnętrza muszą po prostu zapadać w pamięć, sprawić, że poczujemy się wyjątkowo, a tym samym – szybko zechcemy do nich wrócić. Na szczęście efekty tego marketingowego zabiegu „spełniania marzeń” najczęściej przynoszą nam tylko przyjemność przebywania w komfortowym, dobrze zaprojektowanym wnętrzu. Nie mieliście kiedyś ochoty przenieść hotelowej łazienki wprost do Waszego domu? Wybraliśmy dla Was trzy ciekawe łazienki z hoteli w różnych zakątkach Europy, które mogą posłużyć jako inspiracja przy urządzaniu własnej przestrzeni kąpielowej. 

Hotel Lily of Valley

 

Lazurowe Wybrzeże i hotel zaprojektowany przez samego Philippe Starcka. Powstał w sercu prowansalskich krajobrazów, dlatego gwarantuje łagodny, śródziemnomorski klimat przez cały rok. Architektura hotelu jest interpretacją raju na ziemi, oazy dobrego samopoczucia, spokoju i ukojenia. Dlatego bryła oraz wnętrza Lily of the Valley nie narzucają się naturze. W takim też klimacie urządzone zostały łazienki, w których dominują naturalne drewno i kamień. Inspirowanych kamieniem blatów i umywalek możecie poszukiwać w ofercie marki Elita.

Hotel Gem Society Boutique Hotel & Spa

Położony w samym sercu Aten jest kwintesencją greckiej gościnności oraz klimatu regionu kojarzącego się głównie ze słońcem, bajecznymi widokami i odpoczynkiem. Pokoje, w których dominują jasne barwy i urok naturalnej roślinności posiadają otwarte łazienki. Dzięki temu przestrzeń do dyspozycji gości jest większa i posiada wyjątkowy walor intymności. Łazienki utrzymano w jasnych barwach – na ścianach znajdziemy płytki imitujące naturalny kamień. Podobne znajdziecie w ofercie Tubądzin.  

Hotel Liberty

Hotel w niemieckim Offenburgu to miejsce z odrobinę mroczną, ale fascynującą historią. Do 2009 roku mieściło się tu bowiem więzienie. Zadaniem architektów wnętrz hotelu było przełamanie wszystkich skojarzeń związanych z oryginalnym przeznaczeniem tego budynku. Ale równie istotne było dla nich pokazanie szacunku dla tego miejsca. Łazienki w hotelu Liberty to przestrzenie otwarte na pokój, wskazujące na przenikanie się obydwu wnętrz. Wolnostojąca wanna wymaga wprawdzie sporo miejsca oraz odpowiedniego doprowadzenia instalacji hydraulicznej, odwdzięczy się za to wyjątkowym efektem. Tym bardziej, gdy zdecydujemy się by była „łącznikiem” pomiędzy sypialnią i przynależącą do niej łazienką. Wolnostojące wanny znajdziecie m.in. w ofercie marek Besco i Excellent.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 3-Elita_P_93_konsole-black-.jpg

Inspirowane siłą natury konsole z kolekcji ElitStone marki Elita

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 6.-Pietrasanta-Tubądzin.jpg

Wielkoformatowe płytki Pietrasanta z oferty Tubądzin

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 9-wanna-mirage-excellent.jpg

Wanna Mirage marki Excellent

Na zdjęciu głównym wpisu: wanna Viya od Besco

.