z motywem kwiatów

Łazienka z motywem kwiatów – nasze inspiracje

Temperatury mamy w końcu letnie – pójdźmy tym tropem i zaprośmy do naszych łazienek elementy z motywem kwiatów. Taka lekka, ciepła i romantyczna łazienka spodoba się zapewne wszystkim domownikom.

Dekor kwiatowy to kolejny element, który kojarzy mi się z przeszłością designu łazienkowego. Tego typu dekoracje i listwy ceramiczne swego czasu były w zasadzie obowiązkową częścią każdej kolekcji płytek ściennych. Mijające lata producenci wykorzystali jednak w stu procentach. Dzisiejsze wzory na płytkach – nie tylko kwiatowe – zmieniły się nie tylko pod względem stylistyki, ale przede wszystkim jakości. Wykorzystywany współcześnie druk cyfrowy, a także możliwość nanoszenia wzorów przed wypaleniem płytki spowodowały, że tworzone dziś desenie do złudzenia przypominają swoje odpowiedniki znane z natury. A przy okazji są wyjątkowo trwałe.

Dekor z kolekcji Fiori, nowość od Ceramika Paradyż
Niesamowita mozaika Ikebana marki Sicis
Prawdziwa kwietna łąka – mozaika Hameau marki Bisazza, projekt Carlo Dal Bianco

One są trendy!

Kwiatowe płytki idealnie wpisują się w trend związany z naturą. Są także bliskie modzie na urban jungle, czyli wprowadzaniu do wnętrz elementów roślinnych – zarówno tych naturalnych, jak i w formie wzorów na tkaninach, tapetach, dywanach czy właśnie płytkach.  Decyzja o elementach kwiatowych w naszej łazience nie będzie zatem z pewnością estetycznym faux pas. Tego typu wzory są jak najbardziej dostępne w nowościach z oferty producentów. Dziś najczęściej w formie wielkoformatowych płyt tworzących na ścianie ogromny obraz, który powinien pozostać jedyną dekoracją łazienkowego wnętrza. Ciekawie wygląda także sprawa z kolorystyką tego typu płytek. Niejednokrotnie trudno tu poszukiwać intensywnych barw letniej łąki. Najczęściej są one stylistycznie dopasowane do kolorystyki całej serii, z której pochodzą. A tu dominują wspominane już wiele razy neutralne szarości, beże czy biel. Całość zawsze wygląda jednak niezwykle interesująco i świeżo.

Tapeta z kolekcji Madame marki Arblu.
Płytki Bloom z oferty FAP.

Co jeśli nie płytki?

Idealnym rozwiązaniem dla zwolenników kwiatowych wzorów w łazience będą z pewnością mozaiki. Propozycje od takich marek jak Bisazza czy Sicis to gwarancja niepowtarzalnych kwietnych obrazów. Tych, których jednak nie przekonuje ceramika na ścianie mogą wybrać specjalną tapetę przeznaczoną do łazienki. W pełni wodoodporna doskonale sprawdzi się nawet w strefie umywalki. A dostępne wśród tego typu rozwiązań wzory z pewnością idealnie uzupełniają ceramiczną paletę kwiatowych inspiracji przeznaczonych do łazienki.

Wanna Origami marki Stocco – z wycinanym i podświetlonym wzorem na obudowie

Trend urban jungle w interpretacji marki ZYX, kolekcja Amazonia

Na grafice głównej: Egzotyczne wzory w kolekcji Modern Pearl marki Tubądzin, na zdjęciu prasowym oraz w małej łazience projektu Pauliny Pańczak z salonu łazienek w Komornikach.

.