łazienka na poddaszu z wanną, wanny wolnostojące

Łazienka na poddaszu z wanną wolnostojącą i marką Paradyż

Jeśli w Twoim domu jest użytkowe poddasze, zapewne masz wiele pomysłów na jego wykorzystanie. Gdy chcesz urządzić łazienkę pod skosami, być może zainspiruje Cię nasza wizualizacja zrobiona dla jednego z Klientów…   

Wyzwaniem był kształt pomieszczenia. Podłużne wnętrza są mało ustawne. Powierzchnia 7 mkw.

łazienka na poddaszu z wanną

W grę wchodziło efektowne duże okno o niestandardowym kształcie. Dolna część okna otwiera się od góry. Nie było to miejsce odpowiednie dla kabiny prysznicowej, za to idealne dla wolnostojącej wanny. Bateria przy wannie montowana na ścianie, posiadająca także uchwyt na prysznic.

Obły kształt wanny obok umywalki przełamuje geometryczne kanciaste wzory, jakie wybraliśmy na płytkach. Zabudowany parapet okienny skrywa pod spodem oświetlającą taśmę LED, co tworzy nastrojową atmosferę podczas odprężającej kąpieli.

łazienka na poddaszu z wanną

Pomysłem na przestrzeń jest jej podział na strefy. Kształt dachu niejako narzucił obszar przy wannie – strefę kąpielową. Oddzieliliśmy go rzędem płytek z symetrycznym wzorem 4-kolorowych trójkątów. Po jej drugiej stronie powstała strefa higieny codziennej. Zaproponowaliśmy powieszenie dużego, aczkolwiek minimalistycznego lustra bez dekoracji i oświetlenia. Promienie słoneczne są tutaj głównym źródłem światła. Pod lustrem mała umywalka nablatowa. Blat zapewnia miejsce na odłożenie ręczników i środków pielęgnacyjnych. Obok praktyczny kaloryfer do suszenia ręczników. Szafka jest wisząca. Pozostająca poniżej wolna przestrzeń ułatwia zachowanie należnego temu pomieszczeniu stopnia czystości.

łazienka na poddaszu z wanną

Jakie płytki wykorzystaliśmy w wizualizacji łazienki na poddaszu ?

Sięgnęliśmy do oferty firmy Paradyż, kolekcja Maloe oraz beżowy gres szkliwiony Optimal, Dekory przy wannie i na ścianie to matowe kafelki łazienkowe z oferty Trakt. Białe płytki na ścianach z Elando.

Przyznajemy, że to jeden z naszych ulubionych projektów. Wymagał precyzyjnych pomiarów. Na szczęście oferta płytek i armatury łazienkowej jest na tyle bogata, że nawet najbardziej wymagające wnętrze dopracujesz w każdym calu…

łazienka na poddaszu z wanną

wizualizacja: Katarzyna Szmytkowska (Salon łazienek Wrocław Brucknera)

Spytaj o ofertę: 786 111 534 lub e-mail: kszmytkowska@jeta.pl

Zobacz inne łazienki na poddaszu:

Dodaj komentarz