łazienka dla seniorki

Łazienka dla seniorki w mieszkaniu bloku z wielkiej płyty

Łazienka dla seniorki to wizualizacja części łazienkowej z 2 pomieszczeń dedykowanych higienie, jakie standardowo budowało się w blokowiskach.

Wygodna kabina

Z myślą o starszej pani projektantka JETA zaproponowała kabinę prysznicową o wymiarach 120×80 cm. Jest wygodna i mieści się w niej krzesełko, pozostawiając komfortową przestrzeń. Kabina ma przesuwne łatwe do otwierania drzwi z uszczelką magnetyczną, by skutecznie się domykały.

Jedynie w progu jest ok 1cm progu, ale to dobrze, bo zapobiega wylewaniu wody po wzięciu prysznica. Co ważne – drzwi przesuwne zostają w kabinie, a więc tam obciekają – dzięki temu nie tworzy się kałuża przed kabiną i minimalizujemy prawdopodobieństwo poślizgnięcia.

Koncepcja umywalki

Umywalka pierwotnie miała być na ścianie z drzwiami, ale wtedy byłoby zbyt mało powierzchni na manewr przed prysznicem (ok 50cm). Aby starszej osobie było łatwiej, szafki można zrobić stojące z blatem – jest się na czym wesprzeć. W razie potrzeby na ścianie na wprost wejścia do kabiny zamiast uchwytu na ręcznik można zamontować uchwyt dla niepełnosprawnych, żeby łatwiej było np. zdjąć ubranie.

Kolekcja, której użyto: Paradyż Tonnes – płytki są białe, w stosunkowo dobrej cenie, w połysku – łazienka nawet niewielka trochę się rozświetli.

wizualizacja: Diana Danielczyk (Salon JETA Warszawa ul. Marywilska)

Spytaj o ofertę: tel.: 533 358 982, via mail: warszawa@jeta.pl

Dodaj komentarz