łazienka dla seniorki

Łazienka dla seniorki w mieszkaniu bloku z wielkiej płyty

Łazienka dla seniorki to wizualizacja części łazienkowej z 2 pomieszczeń dedykowanych higienie, jakie standardowo budowało się w blokowiskach.

Wygodna kabina

Jak wskazuje tytuł – z łazienki korzysta starsza pani. Z myślą o niej zastosowano projektantka JETA zaproponowała kabinę prysznicową o wymiarach 120×80 cm. Daje to wygodę kąpieli i pozwala na montaż krzesełka, pozostawiając odpowiednią przestrzeń do przemieszczania się wewnątrz. Kabina ma ponadto przesuwne drzwi – łatwe do otwierania, z uszczelką magnetyczną, by skutecznie się domykały.

Pod prysznicem zaplanowano siedzisko – estetyczne, bo teraz w ofercie kilku producentów są naprawdę ładne siedziska (np. białe w Besco). zamiast brodzika zainstalowano odpływ w posadzce – dzięki temu starszej osobie łatwiej jest wejść do środka.

Jedynie w progu jest ok 1cm progu, ale to dobrze, bo zapobiega wylewaniu wody po wzięciu prysznica. Co ważne – drzwi przesuwne zostają w kabinie, a więc tam obciekają – dzięki temu nie tworzy się kałuża przed kabiną i minimalizujemy prawdopodobieństwo poślizgnięcia.

łazienka bez miski ustępowej, dedykowana starszej pani

Koncepcja umywalki

Umywalka pierwotnie miała być na ścianie z drzwiami, ale wtedy byłoby zbyt mało powierzchni na manewr przed prysznicem (ok 50cm). Aby starszej osobie było łatwiej, szafki można zrobić stojące z blatem – jest się na czym wesprzeć. W razie potrzeby na ścianie na wprost wejścia do kabiny zamiast uchwytu na ręcznik można zamontować uchwyt dla niepełnosprawnych, żeby łatwiej było np. zdjąć ubranie.

Kolekcja, której użyto: Paradyż Tonnes – płytki są białe, w stosunkowo dobrej cenie, w połysku – łazienka nawet niewielka trochę się rozświetli.

Ile kosztuje łazienka dla seniorki?

Koszt całkowity to 7.800 zł. W tym:

  • gres rektyfikowany 59,8×59,8 (129zł/szt.) – 1.240 zł.
  • koszty kabiny Espera to ca. 3.000 zł,
  • zestaw podtynkowy z baterią termostatyczną – 1.000 zł,
  • bateria umywalkowa 180 zł.

wizualizacja: Diana Kwiatkowska (Salon JETA Warszawa ul. Marywilska)

Spytaj o ofertę: tel.: 533 358 982, via mail: warszawa@jeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *