łazienka dla dzieci

Łazienka dla dzieci. Pomysł z kolekcją Opoczno Parisen.

Łazienka dla dzieci, jej projektowanie i realizowanie zamówienia jest dla JETA zawsze wyzwaniem, ale i wspaniałą zabawą. By dobrze zrozumieć potrzeby pociech, trzeba czasem samemu poczuć się, jak dziecko… Jak nam wyszło?

Etapy projektowania

Projektując łazienkę dla dzieci zwracamy uwagę na:

  • wzrost pociech, które będą z niej korzystać, by odpowiednio dopasować wysokości wyposażenia*,
  • bezpieczeństwo korzystania, np. ograniczenie ilości ostrych krawędzi w przestrzeni,
  • zainteresowania dzieci, tj. ulubione kolory, łazienkowe zabawy, czy zabawki.

_______________

* gdy rodzice planują remont na dłużej i kolejny będzie, gdy dzieci wyrosną, sprzętu proponowane są na klasycznych wysokościach z dodatkowymi bezpiecznymi podestami dla łatwego użytkowania.

Rozplanowanie łazienki dla dzieci

Łazienka została podzielona na cztery strefy: wannową, prysznicową, WC oraz zabudowę mieszczącą pralkę, suszarkę oraz kosz na pranie.

Na pierwszym miejscu postawiliśmy na ergonomię w planowaniu. Wówczas każda część łazienki może swobodnie pełnić swoją funkcję. Duża ilość miejsc do przechowywania w zabudowie pralki i suszarki oraz w szufladach pod umywalką, pomoże utrzymać porządek przy małych użytkownikach pomieszczenia.

Nasza projektantka zrezygnowała z jednego dużego lustra i zaproponowała cztery okrągłe o różnych wymiarach. Powieszone na różnych wysokościach pozwolą swobodnie przejrzeć się zarówno wysokim rodzicom, jak i wszystkim pociechom od najmłodszego do najstarszego.

W części wannowej zastosowaliśmy dużo struktury i lustro nad głową, do przeglądania kompozycji z piany układanych na głowie. To ukłon w kierunku ulubionej rozrywki jednego z synów Klientów.

Całość zdobyła uznanie chłopców. Chyba najlepszym podsumowaniem jest werdykt: “Super! wygląda jak w mashmallowsy”.

Wasza łazienka dla dzieci

Jeśli czeka Cię ciekawy czas urządzenia łazienki dla dzieci, przygotuj się do tego pieczołowicie. Przy okazji możesz sprawić frajdę dzieciom. W zależności od ich wieku zaangażować je w cały proces. Najważniejsze są potrzeby i zainteresowania Twoich dzieci, dlatego rozmowa i zadanie im wielu pytań, będzie stanowić podstawę pomysłu, a potem projektu.

Łazienka dla dzieci od JETA

Z jednej strony dobraliśmy ją do obecnego wieku trzech synów naszych Klientów, z drugiej wykorzystaliśmy takie kolory i dodatki, które nie będą obciachem w wieku nastoletnim.

Jak wykorzystać dużo światła dziennego w łazience?

W wesołej tonacji delikatnej mięty, bieli z mocniejszymi akcentami w kolorze żółtym. Pomieszczenie jest dobrze doświetlone światłem dziennym dzięki dwóm oknom połaciowym, dlatego wnętrze aż prosiło się o zastosowanie płytki strukturalnej, która pozwoli światłu pięknie zagrać. Opoczno Mint Glossy Pillow Structure w formie poduszeczek idealnie wpisuje się we wnętrza dla dzieci, ale będzie też świetnym wyborem do każdej innej łazienki… lub kuchni.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie lazienka-dla-dzieci-04.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie lazienka-dla-dzieci-05.jpg

wizualizacja: Milena Aksamit (Salon łazienek Wrocław, al. Brucknera)

Zapytaj o ofertę! tel. 786 111 534 lub e-mail: brucknera@jeta.pl

Kolekcja dekorów Pastele Tubądzin

.

Dodaj komentarz