łazienka 2019

Łazienka 2019. Trendy i wiedza przydatne podczas remontu i wyposażania.

Planujesz remont łazienki? A wiesz, jak powinna wyglądać łazienka 2019? Coraz więcej firm i specjalistów z branży prognozuje które nurty i trendy przyjmą się najbardziej w 2019 roku. Wybraliśmy kilka ciekawych opinii.

Łazienka 2019 według JETA

Jako sieć salonów łazienek i dystrybutor wielu renomowanych marek, o trendach w naszych projektach decydują aktualizowane oferty producentów oraz odwaga Klientów. Nasz specyficzna rola pośrednictwa między ofertą a wizją Klienta, powoduje, że stawiamy na zgodność oczekiwań i komfortu użytkownika. Po targach w Bolonii i dzięki bieżącemu kontaktowi z producentami, w rozmowach z właścicielami wnętrz jesteśmy w stanie powiedzieć, co będzie lub jest na topie, a co odchodzi w zapomnienie.

Sprawdź materiały, jakie opublikowaliśmy wcześniej, one Ci wiele podpowiedzą:

German Design Award 2019

Zamiast się rozpisywać, przedstawiamy Ci kolaż wybranych przez nas zwycięskich produktów, byś mógł lepiej dopasować swoje zakupy do tego, co doceniło międzynarodowe jury konkursu.

łazienki 2019
Nagrodzone produkty do łazienki

Targi Ambiente we Frankfurcie

Edycja 2019 obejmuje 3 trendy, na które zwracają uwagę wystawcy:

  • gustowna rezydencja, wyznaczona w łazience przez użycie drewna i porcelany,
  • ciche otoczenie, czyli drewno, kamień, ceramika, ozdoby rzemieślnicze, także recykling,
  • radosna atmosfera sugerująca wiele kolorów, wielość materiałów, nawet pewną przypadkowość w urządzaniu wnętrza, motywy roślinne, geometria, vintage.
łazienka 2019
Trendy kolorystyczne z Frankfurtu na rok 2019

Przykłady wykorzystania trendów w praktyce

Masz w domu stary mebel? Może na strychu? Zastanów się, czy nie uda się dać mu drugiego życia i wykorzystać jako np. szafkę pod umywalkę w łazience. Być może masz drewnianą półkę gdzieś w piwnicy. Wystarczy dobrze ją zaimpregnować i może być elementem wyposażenia Twojej łazienki przyszłej rezydencji. Meble z historią są wielkim atutem ze względu na ich niepowtarzalność. Do tego odwdzięczą Ci się swoim niewątpliwym urokiem i stylem.

Jeśli o stylu mowa, to zamiast rezydencji, możesz postawić na atmosferę i ferię ciekawych kolorowych wzorów. Wyróżniający się mebel może stanowić najciekawszy punkt we wnętrzu, a reszta to tło…

Meble z historią to jedno. Druga propozycja ma sprzyjać dobremu samopoczuciu, czyli wykorzystanie w pomieszczeniu ciepłych barw harmonijnie do siebie dopasowanych. Jeśli masz w łazience raczej suchy, czy chłodny klimat, wykorzystaj całą gamę dodatków, dywaników i akcesoriów. Wykorzystaj w formie dekoracji płytkę gresową dostrzeżoną gdzieś w salonie łazienkowym.

Płytki wielkogabarytowe, czy wzór terrazo, które  powodzeniem wpisują się w trendy radosnej atmosfery to ponadgabarytowe dekoracje, dlaczego nie stworzyć takich płaszczyzn na podłodze, czy ścianach? Terrazo to kawałek historii, wzór nieco łaciaty znany podłóg na klatkach schodowych PRL-u. W wersji wielokolorowej może przełamywać standardy lub być elementem wnętrza z historią.

Na koniec coś dla gadżeciarzy, czyli Smart Home. Inteligentne mieszkanie coraz bardziej wpisuje się w naszą codzienność. Jest wiele możliwości technologicznych na wykorzystanie go w łazience.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *