jednorodność kolorystyczna

Jednorodność koloru w łazience z kolekcją Bloom od JETA

Jednorodność koloru, jaką można stworzyć z pomocą kolekcji Bloom była ideą projektu. Barwa miała łączyć wszystkie zastosowane materiały. Poza akcentem w postaci mchu chrobotka.

Łazienka biofiliczna w tym projekcie to przede wszystkim zaproponowana roślinność. By wnętrze było konsekwentne projektant wybrał umywalkę przypominając oceaniczną efektowną muszlę, czy też strugi wody, w zależności od skojarzenia.

Płytki są stonowanym tłem dla dominant, którymi są: umywalka, lustro oraz lampa. Same płytki marki JETA wykorzystują dwa odcienie szarości oraz różnego typu struktury wykończenia.

Dobór płytek na posadzce był podyktowany kontynuacją założonej idei, dlatego kolor płytek drewnopodobnych również zawiera w sobie wyłącznie kolory szarości (producent płytek: CERRAD).

Uwagę zwraca zastosowanie płytek częściowo na suficie jako element wydzielający pewną strefę.

Ostatnim bardzo charakterystycznym elementem, który gra światłem, wielokrotnością odbić jest zastosowanie lustra wklejonego w płytki na całym obwodzie pomieszczenia. Lustra znajdują się zarówno na przeciwległych ścianach jak i na suficie czy nawet podłodze. Oczywiście rozwiązanie to nie byłoby zbyt praktyczne w przypadku łazienek do użytku domowego, ale do celów pomieszczeń stricte reprezentacyjnych czy jak w tym przypadku ekspozycyjnych, sprawdziłoby się doskonale.

Wykorzystana armatura to:

  • umywalka MARMORIN;
  • bateria KOHLMAN;
  • stelaż, przycisk GEBERIT;
  • miska WC EXCELLENT.

wizualizacja: Dawid Gębski (Salon łazienek Poznań Komorniki)

Zapytaj o ofertę: 575 002 252, e-mail: dgebski@jeta.pl

Dodaj komentarz