insignia colorker, calacatta, płytki ceramiczne

Współczesna calacatta. Insignia Colorker w projektach JETA

Kolekcja Insignia Colorker czerpie ze znanego włoskiego marmuru wydobywanego w jednym miejscu na świecie, w mieście Carrara. Popielate żyłki na białym tle to znakomity wzór pasujący do wielu aranżacji. Sprawdź nasze!

Dalekie korzenie marmuru calacatta

Marmur o wzorze szaro-niebieskich żyłek na białym tle wykorzystywany był już w budownictwie antycznego Rzymu. Surowiec ten cechuje wysoka zawartość wapnia, co przyczynia się do charakterystycznego odcienia bieli. Pantheon jest jedną z najbardziej znanych konstrukcji, gdzie był wykorzystany.

Przyznasz, że taka geneza materiału robi wrażenie. Jednocześnie ze względu na ograniczoną ilość złóż, niewiele osób może sobie pozwolić na elementy dekoracyjne z tego wytwornego marmuru.

Z Włoch do Polski

Płytki Insignia Colorker wykorzystując technikę druku cyfrowego zaimplementowały motyw marmuru do łazienek w wielu krajach. Jednym z nich jest Polska, gdzie współczesna calacatta jest do odkrycia w każdym z salonów JETA.

Połączenia z kolekcją Insignia Colorker

Z gresem odwzorowującym naturalny kamień

insignia colorker
previous arrow
next arrow
Slider
 

Płytki: SEKOS White, ION White, INSIGNIA White, ACERO BIanco Cerrad.

Wyposażenie: meble Oristo Siena szafka i blat, od firmy Massi WC, bidet oraz umywalka; profile Excellent.

insignia colorker
previous arrow
next arrow
Slider
 

Płytki: NIRO CEMENTO ANTRACITE 60 x 60, INSIGNIA WHITE 31,6 x 100, SEKOS WHITE 31,6 x 100, ION WHITE 31,6 x 100, TRIANGLE LAYER GOLD GLOSSY, TRIANGLE LEVEL GOLD LASER GLOSSY, TRIANGLE CASCADE GOLD GLOSSY, TRIANGLE WHITE GLOSSY

ZYX Gatsby French Navy Mix + Tubądzin Cielo + Insignia White Colorker; wizualizacja Diana Danielczyk
Tablica inspiracyjna Weroniki Kazieko z płytką Insignia

Bazą jest płytka Insignia z towarzyszącą dekoracją z serii Gatsby – Franch Navy Jazz. Na posadzce płytka z firmy Cerrad – Tassero Graphite.


W salonach łazienek JETA znajdziesz też inne kolekcje własne z biało-szarym wzorem imitującym calacattę.

.

Dodaj komentarz