remont łazienki

Ile kosztuje remont łazienki?

Zaplanowanie budżetu remontu bywa karkołomne. Jednej rzeczy wykorzystamy więcej, innej mniej, zmienią się ceny. Od czego zależy i ile kosztuje remont łazienki?

Jak zorganizować remont łazienki?

Zacznij od tego, by zastanowić się nad zakresem zmian. Odpowiedz na pytanie: co jest do usunięcia z wnętrza, co zostawisz, co wymienisz? Na tym etapie wymierz dokładnie pomieszczenie, by wykluczyć jak najmniej pomyłek rachunkowych. Zrób sobie listę zakupów. Prezentujemy przykładowe elementy:

  • kafelki na ścianę,
  • kafelki łazienkowe na podłogę,
  • farba do łazienki,
  • wanna lub/i kabina prysznicowa
  • bateria do wanny,
  • toaleta/sedes,
  • umywalka,
  • bateria do umywalki,
  • bateria do prysznica (z deszczownicą),
  • szafki.

Kolejną praktyczną wskazówką może być przejście po pomieszczeniu i przejrzenie kolejno wszystkich ścian, podłogi oraz sufitu, by nie przeoczyć żadnego elementu. Być może to śmiesznie brzmi, jednak nie będzie Ci do śmiechu, jeśli np. zapomnisz kupić nowej baterii umywalkowej…

Dużo łatwiej jest określić swoje potrzeby, gdy wybierzesz się np. do salonu łazienek w Poznaniu, gdzie czeka na Ciebie profesjonalista, otwarty na sugestie, ale i z własnymi pomysłami. Wówczas, po wpisaniu wymiarów pomieszczenia, wspólnie będziecie w stanie opracować wizualizację mieszczącą się w przyjętym budżecie.

Obecnie większość kabin prysznicowych montowana jest bez brodzików, tylko z odpływem. Podobnie, częściej łazienki wyposażane są w umywalki nablatowe, niż te wpuszczane w szafki.

Od czego zależy koszt remontu łazienki?

Na całościowy kosztorys najbardziej wpływa zakres prac do wykonania.

Kolejnym aspektem jest metraż pomieszczenia. Jeśli chcesz udać się do specjalisty od aranżacji wnętrz – pamiętaj, by w swoich pomiarach uwzględnić rozmieszczenie wszystkich otworów. Mamy tu na myśli drzwi do łazienki oraz ewentualnego okna, szczególnie ich wielkość, wysokość, wymiary od podłogi do góry, szerokości, skosy, jeśli łazienka jest na poddaszu.

Trzeci istotny element to miejsce, w którym zakupisz towar. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest zakup w kilku miejscach, czy nawet w sklepach internetowych. Pamiętaj jednak, że prawdopodobnie w punkcie, do którego trafisz, przy dużych jednorazowych zakupach, będziesz mógł negocjować ceny. U nas każdy Klient może dostać rabaty!

ILE KOSZTUJE REMONT ŁAZIENKI?

Gdy robisz kapitalny remont lub urządzasz łazienkę w budynku od dewelopera, koszty średnio wynoszą do 10 tys. zł. Jest to optymalna kwota pokrywająca zakup ceramiki, wyposażenia oraz materiałów budowlanych. Miej na uwadze tzw. robociznę.

Jeśli remontujesz pomieszczenie wcześniej używane, to w cenie zostaną uwzględnione porządki przed remontem. Zaliczamy do nich, np. skucie ścian, czy oderwanie glazury albo pozbycie się starych warstw farby, etc. Natomiast robiącą wrażenie kwotę, obniży oczywiście fakt, że nie będzie w Twojej łazience prysznica i wanny, tylko jeden z tych kluczowych elementów wyposażenia. Z tego względu rozważ rozwiązanie łączące funkcjonalność wanny i prysznica.

W przypadku remontów częściowych – najpopularniejsze kwoty oscylują w granicach 7 tys. zł. Jest to kwota prawdopodobna, gdy np. wymieniasz kafelki łazienkowe lub odwrotnie – nie zmieniasz ścian a chcesz kupić nową umywalkę, szafki i np. wymienić wannę.

Wybrane łazienki i ich ceny w 2019 roku

https://jeta.pl/aktualnosci/zielen-w-lazience/
Kosztorys łazienki: 11 tys. zł
.

Dodaj komentarz