Elegancka łazienka w czerni

Z czym kojarzy się „mała czarna”? Dla wielu z kawą. Ale w modzie to synonim nieprzemijającej elegancji i – niezależnie od okoliczności – dobrego wyboru. Czy to samo można powiedzieć o łazience zdominowanej przez czarny kolor?

Wszystko wskazuje na to, że tak. W łazienkowym designie najpierw pojawiła się czarna armatura. Ta, niezmiennie od kilku sezonów, święci swój triumf. Świetnie sprawdza się w różnych stylistykach i w zestawieniach z wieloma kolorami. Producenci niezmiennie przekonują nas, że czerń – wbrew obiegowym twierdzeniom – bez problemu odnajdzie się w łazience. I że nie jest synonimem zimnych klimatów i mało delikatnych faktur. Jak zatem interpretować czerń we wnętrzach łazienkowych?

Dla indywidualistów

Przede wszystkim jako ponadczasowy synonim luksusu i elegancji. To jeden z ulubionych kolorów wśród projektantów mody, ale także projektantów wnętrz. Łazienka z elementami w czerni zawsze będzie interesująca i nieoczywista. Może stać się wyrazem tożsamości i indywidualizmu swoich właścicieli. Stawiając na odpowiednie połączenie czerni z innymi kolorami i materiałami wykończeniowymi, możemy stworzyć rozwiązanie uniwersalne i służące nam z powodzeniem przez lata.

Odpowiednie połączenia

Wprowadzając czerń do łazienki zadbajmy o odpowiedni balans pomiędzy elementami w tym kolorze a pozostałym wyposażeniem. Aranżację warto uzupełnić wyposażeniem z naturalnego drewna, meblami w soczystych barwach, albo białą płytką. Jeżeli czujemy, że wybór tej barwy zbyt przytłoczy wnętrze łazienkowe, pomyślmy o dużych lustrach, odpowiednio dobranym oświetleniu czy wykończeniu na wysoki połysk.

Czerń na podłodze i ścianach

Dziś coraz popularniejsze są rozwiązania, w których czarny jest zdecydowaną dominantą wnętrza. I nie mówię tu tylko o armaturze czy ceramice. Coraz chętniej sięgamy po ten kolor aranżując podłogi i ściany w łazience. Czarne płytki w swojej ofercie posiadają m.in. Paradyż, Opoczno czy Tubądzin. Klasyczną, czarną cegiełkę w polerze ma także marka ZYX dostępna w salonach Jeta (kolekcja Picadilly). Jak wyglądają tak zaaranżowane wnętrza przekonacie się przeglądając naszą galerię. Uzupełniliśmy ją o kilka nowości w modnym wykończeniu black.

zdjęcie główne: Kolekcje Regal Stone i Pietrasanta marki Monolith od Tubądzin