designerska umywalka

Designerska umywalka? Przekonajcie się co możecie wybrać

Pisałam już na blogu o tym, jak oryginalnie i nowocześnie urządzić strefę umywalki w stylu soft loft. Pamiętacie hasło wymyślone przez Jacka Trouta? Wyróżnij się, albo zgiń! Jak można zrobić to w łazience?

Jak najczęściej wyróżnia się łazienki?

Oczywiście udanych sposobów na odróżnienie swojej łazienki od innych są setki. Jednym z najczęściej stosowanych jest wybór oryginalnych pod względem formatu, wzoru czy koloru płytek ceramicznych. Oferta okładzin ściennych i podłogowych jest przeogromna, a aktualnie jedynym ograniczeniem przy produkcji nowych kolekcji wydaje się być fantazja samych projektantów. Płytki to jednak wybór na lata, a remont obejmujący ich wymianę zazwyczaj jest kosztowniejszy, niż designerska umywalka.

Co powiecie na zainwestowanie w strefę umywalki?

To bez wątpienia najbardziej reprezentatywne miejsce łazienki. Jej umowne centrum, a przy okazji jeden z częściej wykorzystywanych punktów tej przestrzeni.

Konsole umywalkowe nawiązujące do stylu industrialnego to jedna z propozycji salonów łazienek JETA. Z powodzeniem można sięgnąć po niezwykle efektowne, ale bardziej klasyczne w formie rozwiązania np. w kolorze. Dziś wielu producentów oferuje ich szeroką paletę – od święcącej swoje triumfy czerni po wdzięczne pastele – i ciekawe wzornictwo. Dopasowanie do nich odpowiedniej estetycznie armatury nie powinno nastręczać kłopotu.

pink trend w łazience

Decydując się na sprawdzone formy umywalek, możemy wybierać także z różnych rodzajów materiałów, z jakich są wykonywane:

  • niezwykle modna, bo umożliwiająca kreowanie coraz bardziej wysublimowanych kształtów, tzw. cienka ceramika. To ceramika z domieszką materiałów wpływających na jej twardość, dzięki czemu możliwe jest tworzenie umywalek o niezwykle cienkich, nawet ok. 3 mm ściankach.
  • materiały konglomeratowe, typu solid surface (na bazie żywic),
  • szkło,
  • drewno,
  • metal.
  • kamień.

Tego typu materiały są często inspiracją do tego, by pójść dalej. Niezwykle efektowne są modele bezrantowe umywalek stawiane na blacie. Warto pamiętać, że wymagają one montażu stawianej na blacie baterii – wyższej i posiadającej dłuższą wylewkę.

Designerska umywalka XXI wieku

Jak pokazuje oferta producentów, umywalki mogą przybierać formy dalekie od klasycznej, znanej nam misy. Wystarczy wymienić naścienne rzeźbiarskie modele Wing marki Falper, czy Strappo antoniolupi. Podobne rozwiązania – tylko dodatkowo w wersji stawianej na podłodze – znajdziemy w ofercie Marmorin (marka dostępna w salonach łazienek JETA). Mowa o modelach Flora oraz Alice-S wykonanych z materiału Mineralicast – widzicie je na głównej grafice tego wpisu.

Wyjątkowość strefie umywalki z pewnością zapewnią rozwiązania wolnostojące – czyli monolityczne umywalki stawiane na podłodze. Dodatkowo ich atrakcyjność podkreśla armatura – specjalna, wysoka stawiana na podłodze, albo montowana na suficie. 

Domeną włoskich producentów wyposażenia łazienek jest nierzadko podkreślenie osobowości swoich użytkowników. Przedmioty wprost oddają ich charakter, styl życia, wiele mówią o ich pasjach. Sięgnąć można po składany model umywalki My Bag marki Olympia dla wszystkich prowadzących nomadyczny tryb życia, czy np. indywidualne dekorowane modele Bucket od Scarabeo.

Wybór oryginalnej umywalki może zupełnie odmienić Waszą łazienkę!

Na kolejnej stronie niejedna designerska umywalka w projektach JETA a na następnej galeria prawdziwie ekscentrycznych umywalek…