ciemne kafelki w małej łazience

Ciemne kafelki w łazience. Aranżacja z marką Opoczno i Nowa Gala.

Wiodący kolor łazienki jest tym, co nasi Klienci bardzo często mają wybrane. Jeśli nie jest to konkretny wybór, to przynajmniej sformułowanie go określające, czyli np. chcę ciemne kafelki w łazience. Co zaproponowaliśmy pani Magdalenie?

Jak wykorzystać ciemne kafelki w łazience?

Łazienka naszej Klientki, ma dwa istotne elementy, których nie można było ominąć – okno w centralnej części jednej ze ścian, oraz nieco  pomniejszony architektonicznie jeden z rogów.

Narożnik i powstałe wnęki postanowiliśmy wykorzystać maksymalnie. Po prawej stronie od okna zaproponowaliśmy wannę w białej zabudowie oraz kran wbudowany w ścianę.  Wykorzystując, że prostopadła do niej ściana jest z wejściem do łazienki, za drzwiami ustaliśmy kompaktowy zestaw WC. Obudowa toalety i sąsiednia wnęka sprawdziły się doskonale jako miejsce na drewnopodobny praktyczny i pojemny regał. Półki wbudowane w ścianę nie pomniejszają powierzchni łazienki a kafelki w tworzą ciekawą atmosferę we wnętrzu.

ciemne kafelki w łazience

Po przeciwnej stronie drzwi ściana jest dość wąska. Mając na uwadze mały metraż, wykorzystaliśmy fragment ściany na kaloryfer szczebelkowy. Obok niego powiesiliśmy podświetlane duże lustro bez ramy. Pod nim znajduje się szafka umywalkowa z szerokim blatem. Poniżej tej płaszczyzny zmieściła się pralka automatyczna.

Zgodnie z życzeniem Klientki wszystkie ściany są ciemne, wyłożone grafitowymi płytkami. Na ich tle wyróżnia się białą szafka, umywalka i wanna oraz pralka, rama okienna, futryna i drzwi. Drewnopodobne płytki na podłodze pasują do blatu pod lustrem. Jasna roleta w oknie oraz jasny odcień kaloryfera uzupełniają całość.

ciemne kafelki w łazience

Płytki do ciemnej łazienki:

– Ściana Nerthus graphit 60×60 – Opoczno
– Podłoga Rancho ciemny beż 20×60 – Nowa Gala

Jaki Ty masz pomysł na ciemną łazienkę? Wybierasz ciemną podłogę, ciemne dodatki np. armaturę przy kafelkach o średnim nasyceniu kolorów? Czy wolisz podobnie, jak w naszej wizualizacji, postawić na ciemne ściany.

wizualizacja: Michał Głąb (Salon łazienek Wrocław ul. Brucknera)

Dodaj komentarz