targi cersaie 2019

Cersaie 2019, czyli co niedługo podbije rynek łazienek?

Cersaie to najważniejsze międzynarodowe wydarzenie dla projektantów branży ceramicznej i mebli łazienkowych. Event skupia 112 tys. uczestników. Co dla rynku łazienek przygotowano na edycję 2019?

3 kluczowe inspiracje

Jak zwykle natura

Natura jest ponadczasowa. Powie Ci to każdy projektant, przeczytasz to w każdym piśmie. Nie ma sezonu, żeby naturalne motywy lub ich imitacje nie były jedną z wiodących mód. Jeśli hitem jest drewno, to za chwilę wszyscy chcą mieć w łazience kamień. Jeśli kamień to marmur, albo beton, czy cement. Gdy one się znudzą, szuka się dodatków. Jeszcze rok temu prym wiodła dżungla i ona na nieco dłużej zagościła w trendach. Przedstawiamy kilka motywów z roślinami na płytkach ceramicznych.

natura na płytkach ceramicznych
previous arrow
next arrow
Slider
 

Wspominamy o naturze nie tylko ze względu na materiały. Prawdą jest, że stoika na targach rządzą się swoimi prawami, jednak nasza uwagę szczególnie zwróciła obecność wielu roślin. Skłaniamy się w tym momencie do namówienia Cię, abyś przeniósł ze swojego salonu lub oranżerii jakąś lubiącą wilgoć i brak słońca roślinę, najlepiej zieloną, niekoniecznie kwitnącą. Znajdź dla niej miejsce w łazience. To świetnie wygląda i liczymy, że po obejrzeniu zebranych zdjęć, zgodzisz się z naszym entuzjazmem.

Porcelanosa

previous arrow
next arrow
Slider
 

Wybrane aranżacje z roślinami

previous arrow
next arrow
Slider
 
previous arrow
next arrow
Slider
 

Jednak harmonijnie dobrane kolory

Esencjonalny czarny, wielkomiejski brąz, ciepły szary = to tylko niektóre przykłady kolorów, które pojawiały się dość często na kolejnych stoiskach. Z jednej strony były podstawą i dużo jaśniejsze od nich barwy stanowiły suplement. Rzadziej to wymienione kolory były dodatkiem.

previous arrow
next arrow
Slider
 

Glow, błysk, złoto, Gatsby

Świat się zmienia, ewoluuje. Podobnie jest z trendami w modzie, projektowaniu, we wnętrzach. Od kilku sezonów bazę projektową stanowią pastelowe kolory, neutralne kolorystycznie powierzchnie, beton. Preferowany jest styl minimalistyczny, kojący, raczej z racjonalnym podejściem do otoczenia, a nie szaleństwem. Tymczasem do głosu po etapie dodatków w krzykliwych kolorach, dochodzi przepych, złoto, styl pałacowy, nowobogacki, dużo bardziej dynamiczny.

previous arrow
next arrow
Slider
 
Gatsby

Przeczytaj inny artykuł, o kolekcji, na którą mamy ogromną chrapkę, czyli Gatsby od ZYX z Grupy Colorker. Detal i błysk w modnych (nie mdłych a efektownych) kolorach w stylu lat 20 i Wielkiego Gatsbiego.


Designerskie podejście do łazienki inspirowane międzynarodowymi sławami, czyli:

Wystawa #famousbathrooms

previous arrow
next arrow
Slider
 

Pozostałe smaczki, które warto obejrzeć

Wybraliśmy jeszcze kilka zdjęć, które być może nie zaskakują, ale pokazują, że nadal obecne będą trendy, do których zdążyliśmy się przyzwyczaić. Obejrzyj i oceń sam!

previous arrow
next arrow
Slider
 
previous arrow
next arrow
Slider
 

A co proponowano w 2018 roku?

Dodaj komentarz